За постачання в Росію боєприпасів КНДР можуть покарати санкціями: наслідки оцінив аналітик

Прапори Росії та Північної Кореї. Фото: РИА Новости

Офіс генерального прокурора України зафіксував 24 випадки використання північнокорейських балістичних ракет дальністю ураження понад 500 км. Наразі розглядається можливість розширення економічних санкцій проти Білорусі та КНДР через їхню підтримку режиму Путіна, продовження військових дій в Україні. Про це сьогодні, 20 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав військово-політичний аналітик Дмитро Снєгирьов.

“Скоріш за все, будуть застосовані виключно економічні санкції щодо комуністичного режиму Північної Кореї”, — вважає він.

Снєгирьов повідомив, що кілька днів тому Північна Корея вкотре випробувала балістичні ракети малої дальності.

“Було зафіксовано два пуски, причому на момент візиту в Сеул представника Сполучених Штатів Блінкена. Тому, судячи з усього, Північна Корея штучно йде на загострення ситуації в цьому регіоні, причому за підтримки Росії. І я не виключаю, що і Китай, очевидно, відіграє в цьому не останню роль. Захід стоїть перед дилемою, що натиснути на КНДР можливо лише в моменті дипломатичних зусиль або з російською стороною, або з Китайською Народною Республікою. Але обидві ці країни розглядаються як так званий трикутник зла. Ба більше, відносини й з КНР, і тим більше з Росією, зазнають істотних змін у момент саме економічної, військової та політичної блокади цих країн”, — пояснив аналітик.

Він зауважив, що економічні санкції неефективні по відношенню не тільки до Північної Кореї, а й до Ірану.

“Іран близько 40 років перебував під режимом економічних санкцій, але, з усім тим, це жодним чином не вплинуло на можливості оборонної промисловості Ірану випускати засоби ураження, ті ж балістичні ракети, безпілотники й, відповідно, модернізувати свою ядерну програму. Тому якщо йдеться про можливість запровадження санкцій, то цей механізм передбачений і Росією, і Китаєм, і тим більше КНДР. Йдеться про фактичне створення паралельного економічного простору, який би дозволив існувати країнам-ізгоям навіть на момент фактичного відключення економік цих країн або їхнього виключення із загальної глобальної економічної системи”, — висловив думку Снєгирьов.

Читайте також: Росія отримує від КНДР сотні тисяч низькоякісних боєприпасів — розбір Поповича

Нагадаємо, Північна Корея призупинила постачання боєприпасів Росії. За словами військово-політичного оглядача групи “Інформаційний спротив” Олександра Коваленка, у цього є три причини.

Прямий ефір