З Росією як з нормальним торговельним партнером справу мати неможливо, – експерт

Фото Міжнародний центр протидії російській пропаганді

Гібридна агресія Російської Федерації спрямована вже не лише проти України, але і Європи загалом, про що свідчать російські маніпуляції з цінами на газ. Проте на збройну агресію проти Європи Кремль не наважиться.

Таку думку у програмі “Украина на самом деле” телеканалу UA висловив військовий експерт, директор Міжнародного центру протидії російській пропаганді Юрій Кочевенко.

“Агресію Росія веде не лише проти України. Проти України це набуло найяскравішого вираження та агресивних форм. Але загалом увесь вільний світ є об’єктом цієї агресії. Ми бачимо, що відбувається в Європі у зв’язку з російським шантажем. І на цьому тлі особливо показовою виглядає та істерія, яку розгортають російські пропагандисти в російських медіа, що Європа вже практично замерзає, що в Європі паніка, божевільні платіжки за газ”, – пояснив експерт.

Російська пропаганда підносить ситуацію як таку собі перемогу Росії. Однак газ із продукту купівлі-продажу за ініціативи Кремля перетворюється на інструмент маніпуляцій.

“І навіть не приховується, що газ є не інструментом купівлі-продажу, а інструментом геополітичного впливу. Ось ми їх усіх на нашу “газову голку” підсадили, ось вони зараз у нас затанцюють, і танцюватимуть під нашу дудку, інакше замерзнуть. Ми ж пам’ятаємо всі ці “газові війни” в Україні задовго до 2014 року. І те, як, за їхніми словами, “кран перекриємо – хохли замерзнуть”. Все це говорить про те, що з Росією як із нормальним торговельним партнером справу мати абсолютно неможливо”, – переконаний Кочевенко.

Якщо Європа почне поступово відмовлятися від російського газу, розпочнеться процес диверсифікації потоків. У такому разі загрожувати вже всій Європі збройною агресією у Москви сил не вистачить, хоча певні спроби примусу Росія все ж може реалізувати.

“Як то кажуть, пуп розв’яжеться у Володимира Путіна, щоб збройну агресію проти всієї об’єднаної Європи реалізовувати… Але будуть певні форми примусу з використанням досить агресивних методів – дипломатичних, військових загроз. Це можливо. До чого вдається Росія в будь-якій подібній ситуації? Це називається: “я дурень, я вистрелю”. Стратагема, використовувана з радянських часів регулярно, – балансування на межі ядерної війни… Побрязкати зброєю можуть, використовувати її проти Європи, – напевно, все-таки малоймовірно”, – деталізував військовий експерт.

Повна версія інтерв’ю: Російська “газова пропаганда”, шлях України до НАТО та мир на Донбасі: інтерв’ю з військовим експертом Юрієм Кочевенком.

Нагадаємо, Молдова звернулася до України з проханням про допомогу з постачанням газу.

Читайте також: Газова проблема в Європі більш роздута, ніж ситуація є насправді, – експерт.

Прямий ефір