З нашою допомогою Україна зможе перемогти в цій війні, — Захід впевнений у краху Росії

Скріншот відео UA

Словосполучення “перемога України” почало все частіше звучати з вуст західних партнерів. Більшість із них уже заявили, що впевнені: перемога буде за Україною, і обіцяють допомагати, інформує UA.

У НАТО не сумніваються, що Україна може відвоювати військовим шляхом окуповані території, зокрема Крим та Донбас. Про це повідомляє CNN із посиланням на слова анонімного військового представника НАТО. У Північноатлантичному альянсі вже немає дискусій на тему, чи Україна зможе взяти під контроль свої території — відкритим залишається лише питання, в який термін це відбудеться.

“Сьогодні ми сконцентруємося на останньому розвитку подій в Україні. Брудна російська агресія втрачає свій темп. Ми знаємо, що за суттєвої підтримки союзників та партнерів, мільярдів доларів військової, фінансової, гуманітарної допомоги, завдяки мужності народу України та української армії та з нашою допомогою Україна може перемогти у цій війні”, — заявив заступник генерального секретаря НАТО Мірча Джоані.

Російські авіакомпанії “Аэрофлот”, “Россия” та “Уральские авиалинии” 19 травня були включені до списку санкцій Великої Британії. У Лондоні заявили: поки президент Росії Володимир Путін продовжує “варварський напад на Україну”, їхня країна атакуватиме російську економіку.

“Ми вже закрили наш повітряний простір для російських авіакомпаній. Сьогодні ми подбаємо про те, щоб вони не могли продавати свої посадкові місця в наших аеропортах. Кожна економічна санкція посилює наше чітке послання Путіну: ми не зупинимося, доки Україна не переможе”, — пообіцяла міністерка закордонних справ Великої Британії Ліз Трасс.

Українські політики висловилися, що для них є перемога України.

П’ятий президент України Петро Порошенко вважає, що перемога України — це депутинізація Росії. І це невідворотно, на його думку.

“Я переконаний, що для суспільства дуже важливе після врегулювання українського питання інше питання: а як ви збираєтеся жити з такою окаянною Росією? Я переконаний, що попереду на нас чекають десятки демократичних нових держав, які дадуть відповідь, як тому невисхідному Сибіру, як казав Шевченко, як тій невисхідній Росії жити у світовій спільноті після нашої перемоги”, — заявив третій президент України Віктор Ющенко.

Для голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука поняттям повної перемоги є повернення України на територіальні кордони 24 серпня 1991 року, а міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба назвав чотири елементи перемоги у війні з РФ.

“Перемога — це звільнення окупованих територій, включаючи Крим та Донбас. Виплата репарацій. Засудження військових та тих, хто вчинив злочини проти людяності. Закріплення місця України в європейській інтеграції. Це чотири елементи, які для мене є невіднятними складовими перемоги”, — зазначив Кулеба.

Президент України Володимир Зеленський бачить перемогу України у поверненні територій та встановленні миру на українській землі.

“Просто повернути своє, просто спокій на нашій землі. Просто, щоб люди наші повернулися до себе. Нічого зайвого не потрібно. Жодні непотрібні зайві речі, зайві гроші для нашої держави. Ми хочемо забрати своє, і навіть не забрати, просто повернути”, — заявив Володимир Зеленський.

У Пентагоні зазначили, що Росія останнім часом зменшила масштаби своїх дій, а це вже демонстрація зменшення амбіцій. Якщо раніше йшлося про великі міста та частини території, зараз зусилля зосереджуються на певних селах або перехрестях доріг.

Також британська розвідка днями повідомляла, що наступ Росії на Донбасі втратив темп і не зможе відновитись як мінімум протягом місяця, а системні проблеми в армії РФ продовжують наростати.

Читайте також:

Європарламент підтримав скасування всіх мит ЄС для України

Російські війська окопалися на позиціях так, що їх буде зручно розгромити – Притула

Прямий ефір