Російські війська окопалися на позиціях так, що їх буде зручно розгромити – Притула

Росія намагатиметься утримати ті території, які були захоплені на сході й на півдні України. Але для цього окупантам потрібно набагато більше сил, ніж має сьогодні Росія. І тому РФ зосереджує на південному напрямку основну масу батальйонно-тактичних груп. Про це сьогодні, 19 травня, сказав військовий експерт Михайло Притула в ефірі телемарафону “Говорить Україна” на телеканалі UA.

Наразі головна мета Росії, за словами Притули, якраз утримати цю частину територій, що розташована біля Херсона і нижче від Запоріжжя.

“Тут зосереджена основна маса російських військ. Наскільки це буде просто для Російської Федерації? Я вважаю, що дуже непросто. Там потрібно ввести контингент у щонайменше сотню тисяч військ для того, щоб добре утримати цю територію. І це завдання мінімум для Російської Федерації. Зробити там плацдарм, тому що вони можуть звідти атакувати і Одесу, і весь південний напрямок. І тут же знаходяться основні території, на яких відбувається велика кількість землеробства”, — зазначив експерт.

Він припускає, що тактика дій українських військ щодо звільнення своїх територій буде такою ж, як була під Києвом.

“Імовірніше за все, що Збройні сили України просто знищуватимуть противника на тих позиціях, на яких вони є. Буде тактика, яка застосовувалася, наприклад, в Азербайджані, у Нагірному Карабасі. Тобто, йтиме знищення противника на їхній території, на тій території, на якій вони вже окопалися. Буде просто методичне знищення живої сили противника, техніки”, — вважає Притула.

За його словами, це відбуватиметься доти, доки ворог не зрозуміє, що треба йти. Так само, як це було під Києвом.

Експерт також акцентує, що Україна наразі отримала історичний шанс звільнити всі території, які захопила Росія, зокрема, у 2014-му і навіть раніше.

“Які території звільнятимуться? Це вже вирішуватимуть українські збройні сили та суспільство, тому що ми пам’ятаємо, які території були захоплені не лише до 2014 року, а й набагато раніше. Тобто бачимо з того, яка тактика Російської Федерації щодо захоплення територій України, які вона досить довгий період займала. І сто років назад мапи були переглянуті, такі ж речі були зроблені. Росія тоді вже говорила про мирний переговорний процес. І таким чином Україна втрачала свої території. Але, я думаю, що зараз стався історичний перелом. Історично склалося так, що Україна має всі можливості для того, щоб повернути собі всі ті території, які були захоплені Російською Федерацією. Не лише до 2014 року, а й більш раннього періоду”, — підсумував експерт.

Читайте також:

Авіаудар окупантів по Бахмуту та псевдомінери в Одесі — деталі від журналістів UA

Під російськими обстрілами — Соледар: жителі третій день ночують в укриттях, але покидати місто не планують

Військові злочинці вже зараз повинні усвідомити, що покарання невідворотно – Буроменьский

Прямий ефір