ЄС продовжив санкції проти Росії ще на пів року

Фото з сайта ukrinform.ua

Сьогодні, 13 січня, Європейський Союз оголосив про рішення продовжити санкції проти Росії ще на 6 місяців, до 31 липня 2022 року, за дестабілізацію ситуації в Україні.

Про це повідомляє UA з посиланням на сайт Європейської ради.

“Рада ЄС сьогодні вирішила продовжити дію обмежувальних заходів, спрямованих проти певних економічних секторів Російської Федерації, на 6 місяців, до 31 липня 2022 року“, – йдеться у повідомленні.

Рішення Ради ЄС базується на останній оцінці стану імплементації Мінських угод, які мали бути виконані до 31 грудня 2015 року.

Вперше санкції проти Росії за дії з дестабілізації ситуації в Україні були запроваджені 31 липня 2014 року. Вони передбачали обмеження у доступі на первинний і вторинний ринки капіталів ЄС для певних російських банків та компаній, а також забороняли різні форми фінансової допомоги і брокерських послуг для російських фінансових інституцій.

Обмежувальні заходи ЄС також забороняють прямий або непрямий імпорт, експорт та передання всіх матеріалів, що мають відношення до оборони, та встановлюють заборону на постачання товарів подвійного призначення для військового використання або до військових кінцевих споживачів в Росії.

Санкції надалі обмежують доступ Росії до певних чутливих технологій, що можуть бути використані в російському енергетичному секторі, наприклад, у видобутку та у розвідці нафти.

Нагадаємо, 17 грудня Європейський Союз одноголосно вирішив продовжити економічні санкції проти Росії й закликав її дотримуватися Мінських угод.

Читайте також: У Сенаті США представили законопроєкт із новими санкціями проти Росії

Прямий ефір