Європейський Союз не бачить ознак того, що Росія серйозно налаштована на мирні переговори. Про це сьогодні, 19 лютого, на брифінгу у Брюсселі заявив речник ЄС із закордонних справ Ануар Ель-Ануні, повідомляє кореспондент телеканалу FREEДОМ у Європі.
Він зазначив: попри дипломатичні зусилля Києва, дії Москви показують реальне ставлення Кремля до мирного процесу.
“Міжнародні кордони не повинні змінюватися силою. Україна повністю віддана прогресу в мирних переговорах і погодилася на беззастережне припинення вогню майже рік тому. З іншого боку, що ми бачимо? Ми бачимо, що Росія продовжує свої постійні атаки на Україну. Це свідчить, що Росія не готова до миру. Ми, як і раніше, не бачимо відчутних ознак того, що Росія серйозно налаштована на мир. І нам також необхідно переконатися в забезпеченні безпеки Європи та континентальної стабільності. Навіть цього тижня, напередодні мирних переговорів, Україна зазнала чергового масованого ракетного і безпілотного удару. За словами української влади, основними цілями були енергетичні об’єкти та цивільна інфраструктура”, — додав речник ЄС.
Ануар Ель-Ануні наголосив, що ЄС і держави-члени готові й надалі підтримувати Україну як на дипломатичному треку, так і шляхом посилення тиску на РФ.
“Ми готові й надалі робити свій внесок у мирні переговори та гарантії безпеки. Ми вже робимо свій внесок, зміцнюючи українські Збройні сили й водночас зміцнюючи європейську оборону України. Поки триває кровопролиття, ми будемо продовжувати чинити тиск на Росію. Санкції мають подвійний ефект: вони обмежують можливості Росії вести війну проти України й одночасно підштовхують Путіна до переговорів. В агресивній війні Росії проти України явно є і жертва, і агресор. І Європа буде продовжувати чинити цей тиск доти, доки ми не досягнемо справедливого і міцного миру для України”, — наголосив єврочиновник.
Читайте також: Мир в Україні можливий лише у разі стратегічної поразки РФ, — парламент Латвії
Нагадаємо, канцлер Німеччини Фрідріх Мерц заявив, що шанси на дипломатичне завершення війни в Україні вкрай малі, а бойові дії припиняться тільки тоді, коли одна зі сторін буде виснажена або у військовому, або в економічному плані.
Читайте також: Інтеграція України у ЄС обговорюється як один з елементів мирних переговорів, — Мерсьє














