Японія відходить від нейтральної позиції — деталі від дипломата

Прапор Японії. Фото: gettyimages.com

Японія зайняла чітку позицію, орієнтуючись на підтримку України і зміцнення власної обороноздатності, що відображає мінливу геополітичну обстановку в регіоні. Про це сьогодні, 2 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив дипломат, експерт-міжнародник Руслан Осипенко.

“Японія зайняла чітку позицію і проводить чіткий курс, спрямований на підтримку України і поглиблення військового співробітництва зі США. Так, у країні буде розміщено додаткове виробництво ракет до систем “Петріот” (американський зенітний ракетний комплекс (ЗРК) Patriot, — ред.)”, — сказав він.

Як зазначив Осипенко, усе свідчить про те, що Японія відходить від нейтральної позиції.

“Відходить у зв’язку з тим, що Китай мілітаризується. Японія посилюватиме свої збройні сили, розгортатиме свій військово-промисловий комплекс. Тому ми побачимо зовсім іншу Японію”, — вважає дипломат.

Осипенко наголосив, що Токіо допомагає Києву не тільки у військовому плані через треті країни, але допомагає і фінансово.

“Хотів би звернути увагу, що Японія у двосторонньому порядку пообіцяла понад 4 млрд дол. фінансової підтримки Україні на 2024 рік. І розуміючи, що перший квартал цього року Україна матиме великий дефіцит, вона внесла гроші раніше терміну, в грудні 2023 року, скажімо так, щоб покрити розрив першого кварталу 2024 року. Тому співпраця йде за багатьма напрямками, включно з фінансово-економічним”, — резюмував Руслан Осипенко.

Читайте також: Японія, США та Південна Корея проведуть тристоронній саміт — значення для України (ВІДЕО)

Раніше директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик зазначив, що через напругу в Тихоокеанському регіоні Японії потрібні партнери, зокрема США. Тому підтримка Японією України — в її корінних національних інтересах.

Прямий ефір