Як закриватимуть потреби ЗСУ у боєприпасах: три джерела назвав експерт

Ілюстративне фото: picture-alliance.com

Платформа “Рамштайн” створена для того, щоб у відкритому режимі обговорювати потреби України, а в закритому — визначати, хто та що може дати. Це стосується й боєприпасів. Україна запитує справді великі обсяги, проте можливості закрити ці потреби є. Про це у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ сказав експерт Центру оборонних стратегій, капітан 1-го рангу запасу ВМС України Андрій Риженко.

Він зазначив, що бачить три джерела, завдяки яким будуть закриті потреби ЗСУ у снарядах. По-перше, це Сполучені Штати Америки з їхнім найбільшим у світі військово-промисловим комплексом. По-друге, Євросоюз, який взяв на себе зобов’язання поставити Україні мільйон снарядів на рік та нарощує потужності.

“Вони координують та дивляться, що вони можуть поставити. Вони взяли на себе зобов’язання — 1 млн снарядів на рік. Так, [німецький концерн] Rheinmetall каже, що при виході на проєктну потужність вони можуть постачати 600 тис. снарядів на рік, що дуже непогано. Якість ця дуже висока, як наголошують наші артилеристи”, — коментує Риженко.

Третім джерелом він назвав “Укроборонпром”, який активізував роботу у цьому напрямку.

“Відкриваються заводи знову ж таки в Європі, вони говорять уже про десятки тисяч снарядів на місяць. Це також дуже серйозна позиція. Я думаю, що це дасть змогу забезпечити ті потреби, які є у Збройних силах України”, — наголосив експерт Центру оборонних стратегій.

Читайте також: Війна Росії проти України на виснаження стає битвою спротиву, — Столтенберг

Нагадаємо, у четвер, 25 травня, відбулося 12-те засідання контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн”, на якому учасники планували обговорити питання щодо зміцнення української ППО, а також передачі Україні винищувачів F-16.

Читайте також: Україна отримає зброю та фінансування: підсумки Ради оборони країн ЄС у Брюсселі (ВІДЕО)

Прямий ефір