Як швидко Україна відновлює життя на зруйнованих Росією територіях — огляд (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: zelenskiy.official

Площа деокупованих українською армією територій за одну добу 11 листопада зросла в 10 разів, повідомили в Оперативному командуванні “Південь”. На звільнені території першими приїжджає Національна поліція та екстрені служби. Продовжується розмінування й відновлення всіх необхідних комунікацій та інфраструктури. А місцева влада та волонтери везуть гуманітарну допомогу, інформує FREEДОМ.

За місяць у звільненому Херсоні українські фахівці планують відновити електрику. Російські окупанти знищили в обласному центрі всю енергетичну систему. До населениого пункту вже повернулося багато критичних служб, працює Нацполіція.

У місті наразі не вистачає води, ліків, продуктів харчування. Але гуманітарні вантажі вже в’їжджають, повідомляє місцева влада. У Херсоні наразі перебувають близько 80 тис. людей.

“Ситуація дійсно важка, бо окупанти та колаборанти зробили все можливе, щоби ті люди, які залишились у місті, максимально тяжко переживали ці дні очікування, тижні очікування, місяці. І зараз критично не вистачає у місті насамперед води, тому що водопостачання практично відсутнє”, — повідомив радник міського голови Херсона Роман Головня.

Українська армія майже повністю, крім Кінбурнської коси, звільнила Миколаївську область, повідомляв раніше очільник обласної військової адміністрації Віталій Кім.

У мешканців області також проблеми з водопостачанням, але, за словами Кіма, водогін уже під контролем ЗСУ — попереду розмінування.

Міський голова Миколаєва Олександр Сєнкевич після російської атаки 11 листопада, яка знищила 5 поверхів житлового будинку та забрала життя семи людей, заявив, що чим сильніше Росія програє, тим швидше вона знижує свою планку тероризму.

“Не думаю, що для Миколаєва ситуація різко зміниться з виведенням російських військ на лівий берег Дніпра, тому що ми, як і раніше, залишаємося в зоні дії їхніх ракетних комплексів, наприклад, С-300, які нас обстрілюють останні пів року”, — сказав Сєнкевич.

9 тис. будинків підключили до світла на звільнених територіях Харківщини і тисячі абонентів вже мають газ, повідомляє Харківська обласна військова адміністрація. Усі роботи продовжуються.

На звільнених від російських окупантів територіях відновлюють рух поїздів, ремонтують комунікації, реконструюють цивільну та критичну інфраструктуру.

Площа звільненої території південної частини України зросла на понад 3 тис. кв. км, повідомила керівниця пресцентру Сил оборони “Південь” Наталія Гуменюк.

ЗСУ на жодному з напрямків не залишають російській армії шансів повернутися на колишні позиції.

І поки українці відновлюють свої будинки, налагоджують звичне життя, українські військові деокуповують дедалі більше територій, на які повертаються навіть тварини. Символічним стартом відродження відомого Харківського екопарку стало нове потомство буйволів.

Під час окупації російської армії тут загинуло близько 300 тварин. Російські солдати застрелили п’ятьох співробітників, під час обстрілу загинув ще один підліток, який допомагав евакуювати тварин. На згадку про геройство співробітники уже готують монументи, розповів засновник установи Олександр Фельдман.

“Буквально з ризиком для життя, повзаючи, уявляєте, у такий простір пролізти. Жінки та люди похилого віку заповзали в клітки. Ті хлопці, яких ми знайшли у ванній, у кожного було по два відра в руках: один мав моркву, а другий два-три кілограми корму для собак. Це те, чим вони були озброєні, тому їх треба було вбити”, — сказав Фельдман.

Повна реконструкція триває у Київській області. Водночас у регіоні готові й до оборони, нарощуючи забезпечення військ, заявив голова військової адміністрації Олексій Кулеба.

Кордон зміцнюють і на півночі Волині. Вже три кілометри залізобетонної стіни з дротом, ровом та насипом віддаляють Україну від Білорусі, яка досі дозволяє Росії користуватися своєю територією для атак. Україна, повідомляють в Офісі президента, планує відгородитись від Білорусі в межах 217 км.

Читайте також: Які проблеми виникають у звільненому Херсоні — дані від Хланя (ВІДЕО)

Прямий ефір