Високий ризик ракетної загрози та інтенсивність обстрілів — про ситуацію на півдні поінформувала Гуменюк

Ілюстративне фото: armyinform.com.ua

Російські окупаційні війська нарощують присутність ракетоносіїв в акваторії Чорного моря. Є високий ризик ракетної атаки. Про це сьогодні, 23 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомила начальниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк.

“Якщо зранку був лише один малий ракетний корабель, споряджений 8 ракетами, тепер два ракетоносії. Додався фрегат “Адмірал Макаров”, який теж несе на собі 8 ракет. Таким чином загальний залп становить 16 ракет і таку активність ворога ми оцінюємо як високий ризик ракетної загрози. Тому ще раз усіх закликаю бути дуже уважними до попередження про повітряну тривогу і виконувати всі дії за алгоритмом”, — сказала вона.

Гуменюк зазначила, що на півдні України росіяни продовжують активно використовувати небо для атак.

“Активно в сенсі застосування тактичної авіації і скидання керованих авіаційних бомб, які приносять, на жаль, дуже багато руйнувань. Зокрема й поранення мирним жителям, і є загибла сім’я. Тому на цьому етапі ми говоримо про те, що наша бойова робота по суходолу сприяє тому, щоб обстрілів стало менше. І якщо аналізувати кілька попередніх днів, то кількість обстрілів за день від 50 до 70 — це менше, ніж до цього тиждень був, де було 80-100 обстрілів за день. Але ворог поступово реанімує свої можливості, маневрує зброєю та бойовими засобами на лівому березі, вишукує нові позиції, підкочуючись, обстрілює, знову ретирується”, — розповіла начальниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України.

Водночас українські захисники продовжують свою бойову роботу.

“Знищено нашими ракетно-артилерійськими підрозділами важку великокаліберну артилерію ворога, і реактивні системи залпового вогню, і склади з боєкомплектом, що дуже суттєво позначилося на користь зменшення кількості обстрілів. Хоча ворог дуже часто, зменшуючи обстріли на одному напрямку, відновлює їх з більшою силою на іншому. Тому в будь-якому разі жителям прибережних правобережних населених пунктів потрібно це розуміти і не ігнорувати сигнали з попередженням про початок обстрілів”, — поінформувала Гуменюк.

Вона додала, що окупанти намагаються за допомогою дешевшого озброєння вивідувати розташування Сил оборони України, конкретно — ППО, а потім використовують ракети повітряного та морського базування для ураження вже конкретних цілей. Серед цих цілей є і системи ППО, і логістика (місця зосередження військової техніки).

Читайте також: “Україна відмінно справляється”: як відбувається формування нової української армії професіоналів (ВІДЕО)

Нагадаємо, за даними Генштабу ЗСУ, минулої доби російські окупанти завдали по Україні 20 ракетних ударів, застосувавши по містах Дніпропетровської, Запорізької та Харківської областей крилаті ракети повітряного базування, балістичні ракети “Іскандер-М” та зенітні керовані ракети з С-300. Крім того, ворог завдав 48 авіаційних ударів, застосувавши іранські безпілотники Shahed. Уже цієї ночі росіяни застосували до 4 “Шахедів” — усі збито. Також противник за добу здійснив близько 90 обстрілів з реактивних систем залпового вогню. На фронті основні зусилля росіяни зосереджують на п’яти напрямках.

Прямий ефір