Вибухи на Кримському мосту: скільки було використано вибухівки й звідки здійснений запуск дронів, оцінив Риженко

Наслідки вибуху на Кримському мосту. Фото: Mash

Через Кримський (Керченський) міст на окупований півострів надходило приблизно 25% військових вантажів, а також відбувалося перекидання особового складу російських військ, тому використання цього мосту у військових цілях є очевидним. Про це сьогодні, 17 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив капітан 1-го рангу запасу ЗСУ, заступник начальника штабу ВМС ЗСУ (2004-2020) Андрій Риженко.

За його словами, у мережі з’явилася інформація про те, що по мосту було завдано ударів двома морськими дронами.

“Із відео, які були опубліковані сьогодні вранці, дійсно видно два потужні вибухи. За їхнім розміром можна зрозуміти, що вибухівки було використано близько кількох сотень кілограмів у кожному. Я можу сказати, що ці дрони — малорозмірні, і їх дуже складно відстежити російським кораблям, попри те, що, можливо, там зараз проводиться постійне спостереження”, — зазначив Риженко.

Він нагадав, що тиждень тому в ЗМІ з’явилася інформація про збиті ракети на підході до Керченського мосту, але повітряні цілі виявити легше, ніж морські. Також експерт припустив, звідки було завдано удару по Керченському мосту.

“Від нашого південного узбережжя до Керченського мосту — близько 500 кілометрів. Я думаю, що є можливість для дронів подолати таку відстань, тим більше зараз погода цьому сприяє”, — висловив думку Андрій Риженко.

Читайте також: Залізниця на Кримському мосту, якою окупанти постачають техніку і зброю, продовжує функціонувати, — Ступак

Нагадаємо, так званий “глава” окупованого Росією Криму Сергій Аксьонов повідомив, що на Кримському (Керченському) мосту сьогодні, 17 липня, сталася “надзвичайна подія”, у зв’язку з чим рух на мосту зупинено.

Прямий ефір