Вся непідсанкційна торгівля йде на благо Росії, — Латковскіс

Ілюстративне фото: newsmaker.md

Уряд Латвії затвердив перелік сільськогосподарських продуктів, заборонених для ввезення з Росії та Білорусі. Заборона поширюється на овочі та коренеплоди, ягоди та фрукти, зернові, кормову сировину та готові корми. Латвія стала першою країною Євросоюзу, яка запровадила обмеження на ці товари, та закликає ЄС до ухвалення спільного рішення. Про це розповів депутат Сейму Латвії, голова Комісії Сейму з національної безпеки Айнарс Латковскіс в ефірі телеканалу FREEДОМ.

“Латвія на рівні Європейського Союзу та з нашими найближчими партнерами — Естонією, Литвою — говорила про цю проблему, що потрібні спільні рішення, загальне рішення. Але якщо ще хтось не готовий, тоді Латвія завжди готова. Чому так? Бо наприкінці минулого — початку цього року нам було представлено статистику [щодо ввезення сільгосппродукції з РФ та Білорусі] минулого року. І ця статистика приголомшила нас як політиків. Тому це рішення було ухвалено як зміну в законі депутатами латвійського парламенту. Наш уряд розмовляє з чиновниками у Брюсселі, наш міністр закордонних справ розмовляє з іншими міністрами закордонних справ країн Європейського Союзу. Пізно, але ми знову перші. Дуже багато з того, що ми робимо в Латвії, ми робимо першими в Європейському Союзі”, — зазначив гість ефіру.

Як пояснює депутат, Латвія — це значний експортно-імпортний хаб, оскільки має три морські порти.

“Ці порти були використані. Взагалі, треба дивитися на статистику минулого року, щоб бачити, що є цікава зміна, яка показує, що торгівля, яка не заборонена санкціями, йде на благо Росії. Все, що йде на благо Росії, — проти наших інтересів, не тільки інтересів України, але й всього цивілізованого світу”, — заявив депутат Сейму Латвії.

Нагадаємо, за підсумками 2023 року, Латвія посіла перше місце серед країн-членів ЄС за загальною вартістю російського імпорту. Через російсько-латвійський кордон на ринок Євросоюзу країна-агресор постачала значні обсяги своєї агропродукції. Рішення про заборону такого імпорту набуло чинності 8 березня 2024 року.

Прямий ефір