“Вони туди стягнули все, що можна”: ефективність російської ППО в Криму оцінив Риженко

Система ППО С-400 "Тріумф". Фото: rbc.ua

Пріоритетні цілі Збройних сил України в Криму — ППО, аеродроми, пункти базування кораблів і логістика російських окупантів. ЗСУ знають місце розташування критичних об’єктів на окупованому півострові, і численна ППО росіян не зможе протидіяти атакам українців. Про це сьогодні, 5 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів капітан 1-го рангу запасу, заступник начальника штабу ВМС ЗСУ (2004-2020 рр.) Андрій Риженко.

“Ми спостерігаємо серйозну інтенсифікацію ударів засобами ураження Збройних сил України по об’єктах у Криму. Насамперед уражаються аеродроми, пункти базування кораблів, об’єкти логістики, різні склади. Системи ППО уражаються насамперед, тому що це така “захисна парасолька” окупантів у Криму”, — перелічив він.

Риженко наголосив, що Росія на окупованому півострові зосередила широку систему ППО.

“Говорити про те, що цієї “парасольки” немає або система ППО у них дірява — некомпетентно. Бо кількість систем ППО в Криму за своєю щільністю перевищує кількість таких систем у будь-якому регіоні Російської Федерації. Вони туди стягнули все, що можна. Систем С-400, за моїми даними, шість одиниць. І коли ми знищуємо одну, вони відразу притягують на зміну знищеної іншу систему з континентальної частини РФ. Причому роззброюють, знімають з чергування системи на Далекому Сході. Була інформація, що вони привезли С-400 на заміну навіть з Калінінградської області, яка їм сама по собі теж дуже важлива. Нагадаю, що 93% узбережжя Балтійського моря контролюють країни НАТО, і Росія почувається там дуже некомфортно”, — пояснив експерт.

Однак українські Сили оборони знаходять прийоми, як максимально подавити російську систему ППО, а далі завдати удару по важливих об’єктах на півострові.

“Наші Сили оборони вже прощупали, як підібратися до цих критичних об’єктів. Вони знають, як нейтралізувати засоби захисту ворога. Вони завдають ударів. І та зброя, яку ми вже отримуємо і будемо отримувати ще більше від країн Заходу, дає нам змогу реалізовувати стратегію з максимального зниження військового потенціалу супротивника, який зосереджений у Криму”, — резюмував Андрій Риженко.

Читайте також: Росія боїться ударів по Кримському мосту — аналіз

Прямий ефір