Влада РФ на регіональному рівні “підігрівала скорботу” за загиблими в “Крокусі” — подробиці від журналіста

Скріншот: t.me/irkblog

Є кілька важливих відмінностей між тим, як влада в регіонах раніше реагувала на терористичні акти або інші надзвичайні події з масовими жертвами в Росії, і як відреагувала тепер на теракт у “Крокус Сіті Холі”. Перше, що впадає у вічі, — явна організованість, підготовленість, а головне, навмисна публічність акцій пам’яті та проявів ненависті. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів журналіст, засновник проєкту “Іркутський блог” Вадим Палько.

Він зазначає, що зазвичай на подібні акції пам’яті люди самоорганізовувалися, а влада інформаційно супроводжувала це “більш-менш помітно або більш-менш непомітно”.

“Цього разу ці акції організовувалися місцевою владою на регіональному, на муніципальному рівні. Влада на регіональному, муніципальному рівні активно підігрівала скорботу”, — каже Палько.

За його словами, також організовано представники влади в Іркутській області виставили “чорно-білі” скорботні аватарки в неділю, 24 березня, коли в Росії було оголошено національну жалобу. У понеділок також організовано змінили їх на стандартні. Однак, мабуть, їм “втик прилетів”, після чого аватарки знову організовано замінили “на чорно-білі з журавлями”.

“Продовжуймо тужити. Це досить дивна річ, бо раніше нічого подібного не відбувалося”, — коментує гість ефіру.

Ще однією відмінністю цих акцій від попередніх журналіст називає появу на них політичних гасел.

“Дуже дивно було читати заяву губернатора в Іркутську. Здавалося б, люди зібралися із квітами, з лампадками вшанувати пам’ять загиблих у теракті. Цей губернатор починає порушувати про нацизм, про фашизм, рухаючи якісь явні дивні паралелі. Зрозуміло, які, зрозуміло, навіщо”, — зазначає журналіст.

За його оцінкою, позиція влади щодо “підігрівання скорботи” виглядала дуже дивно і дуже цинічно.

“Зараз просто якась напрочуд скоординованість на всіх рівнях: пости, постійна підтримка рівня трагедії, немов навмисне утримання людей довше — перша доба, друга доба — у стані підтримки уваги до теракту. Не те щоб до теракту, а точніше, до його наслідків. Тому що саме на таких подіях, теракті вони не наголошують, вони це не обговорюють. Вони насамперед кажуть: дивіться, що сталося і хто — натяками — винен. І завжди, звичайно, наративи проходять через так званий “український слід”. Як би не божевільно це звучало”, — каже засновник проєкту “Іркутський блог”.

У журналіста є пояснення цього “підігрівання скорботи”.

“У мене складається таке враження, що влада проґавила теракт ІДІЛ. І щоб відвернути населення від думки про те, що ж це таке, чому у нас силовики не працюють і займаються ким завгодно, але тільки не терористами, відбувається цей навмисний емоційний тиск, виведення на емоції, які відвертають від фактів”, — резюмує Вадим Палько.

Читайте також: Теракт у “Крокус Сіті Холі” продемонстрував хиткість позиції Путіна (ВІДЕО)

Прямий ефір