Візити до Молдови, Одеси та перемовини із західними партнерами: яким був тиждень президента Зеленського (ВІДЕО)

Володимир Зеленський та Мая Санду. Фото: uatv.ua

Цього тижня президент України Володимир Зеленський взяв участь у другій зустрічі Європейської політичної спільноти. Однією з центральних тем було створення коаліцій Patriot і винищувачів, щоб надійно захистити українське небо від російських ракет. Обговорили й підготовку до саміту НАТО, який пройде в липні у Вільнюсі, повідомляє FREEДОМ.

29 травня президент України провів низку переговорів із партнерами — президентом Туреччини, прем’єр-міністром Нідерландів і прем’єр-міністром Камбоджі. Також Володимир Зеленський подякував Данії за рішення збільшити фінансування Фонду підтримки України.

“Тепер загальна сума оборонної допомоги Данії становитиме понад 4,7 млрд дол. Дуже вагомо. Такі рішення роблять поразку російського терору швидшою. Дякую за це!” — заявив він.

Наступного дня — знову важлива зустріч. Цього разу з делегацією провідного американського неурядового аналітичного центру “Атлантична рада”. У бесіді президент України наголосив: для України важливо отримати чіткий сигнал про перспективи членства в Альянсі.

“Це боротьба за свободу, за майбутнє світу. Дякую президенту Байдену, усьому американському народу за потужну підтримку України від самого початку російської агресії. Цінуємо двопалатну та двопартійну підтримку з боку Конгресу США”, — зазначив Володимир Зеленський.

За дорученням президента розроблено план дій Bring Kids Back UA, що об’єднує зусилля української влади, іноземних урядів та міжнародних організацій для повернення в Україну дітей, яких незаконно вивезли до федерації російські окупанти. Напередодні Міжнародного дня захисту дітей глава держави виступив на конференції “UA: Війна. Недоспівана колискова” та взяв участь у відкритті Центру захисту прав дитини, завдання якого — протидія злочинам Росії проти українських дітей.

“Перший крок зроблено: понад 300 дітей вдома, в Україні. Хочеться повернути всіх — мабуть, головний зміст у назві програми Bring Kids Back UA. Я відверто нам цього бажаю — повернути всіх дітей додому, в Україну, і повністю підтримую цю програму. Хочеться повернути дітей, поки вони діти. Це — найважливіше”, — акцентував глава держави.

Під час робочої поїздки в Одеську область 31 травня Зеленський представив нового голову Одеської обласної військової адміністрації Олега Кіпера. Президент наголосив: необхідно забезпечити безпеку і надійну роботу зернового коридору.

“Світ знає, яку фундаментальну роль наш морський зерновий експорт відіграє для продовольчої безпеки. Та й загалом безпека в Чорному морі, дієвість норм міжнародного права щодо мореплавства — це глобально важливий фактор безпеки. Усі морські країни світу зараз бачать, що може загрожувати їхнім портам, їхнім акваторіям, якщо Росії зійде з рук блокування мореплавства в Чорному морі”, — зазначив він.

Наступного дня, 1 червня, у президента України розпочався робочий візит до Молдови, де він узяв участь у другій зустрічі Європейської політичної спільноти. У своєму виступі на саміті Володимир Зеленський назвав три головні напрямки, у яких європейські союзники можуть допомогти Україні.

“Перший — це повний захист від російського терору, насамперед на землі, але також і в небі. Другий — це повна сила нашої єдності. Ми бачимо, хто є агресором. Бачимо, де відбувається агресія. Росія боїться НАТО — це правда, і намагається “проковтнути” тільки тих, хто за межами спільного безпекового простору. І третій пункт, який я хотів би відзначити. Влітку у Вільнюсі на саміті НАТО потрібне чітке запрошення України до членства, а також гарантії безпеки на шляху до членства в НАТО”, — заявив він.

У Молдові Володимир Зеленський провів переговори з президентом Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн. Лідери України та Румунії підписали декларацію на підтримку євроатлантичної інтеграції України. Також Зеленський зустрівся з президентами Молдови та Азербайджану, прем’єр-міністрами Албанії та Північної Македонії. Глава держави провів неформальну зустріч із лідерами європейських країн у межах коаліції винищувачів.

“Сьогодні нам складно — у нас немає сучасних винищувачів, і тому перевага в небі — у Російської Федерації. Але наша мотивація все одно сильніша, тому я впевнений у нашій перемозі. Я вдячний за те, що партнери почули нас, ми довго говорили”, — повідомив Зеленський.

2 червня до Києва прибув президент Естонії Алар Каріс. Глави держав зосередили увагу на необхідності посилення санкцій проти Росії, а також на співпраці в оборонній сфері.

“Домовилися про конкретну взаємодію в розмінуванні українських територій, зокрема, із залученням естонських фахівців з їхнім обладнанням. Предметно обговорили можливість створення спільних оборонних виробництв в Україні”, — поінформував президент України.

Під час спілкування з пресою після зустрічі з естонським колегою Зеленський наголосив, що головною гарантією безпеки України є повноправне членство в НАТО.

Читайте також: Настане час, коли діти в Україні та світі будуть захищені від такого зла, як російське, — Зеленський у зверненні наприкінці 466-ї доби війни

Прямий ефір