Настане час, коли діти в Україні та світі будуть захищені від такого зла, як російське, — Зеленський у зверненні наприкінці 466-ої доби війни

Володимир Зеленський. Скріншот: uatv.ua

Російський терор забрав життя сотень українських  дітей. За час від 24 лютого відомо про загибель 485 діточок, проте справжнє число більше. Щоразу, коли Сили оборони звільняють території від  російських військ, стає відомою страшна правда про окупацію: загиблих дорослих та дітей. Про це сьогодні, 4 червня, під час звернення наприкінці 466-ої доби повномасштабного вторгнення розповів президент України Володимир Зеленський, інформує FREEДОМ.

За його словами, завершилася рятувальна операція в місті Підгородне на Дніпропетровщині, де російська ракета зруйнувала будинки.

“25 людей зазнали поранень, з них пʼятеро — діти. Давид, йому 6 років, — тяжкий стан, хлопчик госпіталізований. Денис, йому 11 років, — теж тяжкий стан, госпіталізований. Олександр, 15 років, — теж тяжкий стан. Ліза, 17 років, — лікування амбулаторне. Кіра, їй 10 років, — мінно-вибухова травма, лікування амбулаторне. Боляче бачити такі звіти. Ліза, 2 роки дівчинці, вона була вбита цією російською ракетою. Ймовірно, “Іскандер”. Мої співчуття рідним і близьким”, — заявив Зеленський.

Він зазначив, що поки що немає повної інформації про кількість українських дітей, які були депортовані в Росію.

“Станом на сьогодні завдяки різним зусиллям вдалося повернути в Україну 371 дитину з депортації. При тому, що нам достеменно відомо принаймні про 19 505 депортованих українських дітей, і це лише частина від усіх тих наших маленьких українців і українок, які досі у ворога. Яких ми усіх маємо повернути”, — наголосив президент.

Глава держави нагадав, що сьогодні в Україні — День памʼяті дітей, які загинули внаслідок російської агресії ще з 2014 року.

“Дітей, які були б живі, якби купка бандитів у Кремлі, у Москві не відчула себе вождями, які нібито мають право вершити долю народів. Кожен із цих бандитів буде засуджений. Я не сумніваюся в цьому. На цей результат працюють усі необхідні правові інституції”, — звернув він увагу.

Зеленський акцентував: настане той час, коли діти як в Україні, так і будь-де інде, будуть захищені від такого зла, як російське, і від таких агресій.

“Ось чому так важливо, щоб сила справедливості, сила відповідальності була потужною згадкою про кожне життя, яке було забране злом, Росією. І частиною цієї відповідальності — обовʼязковою частиною — на сьогодні є санкції”, — вважає він.

Президент поінформував, що провів спеціальну нараду щодо санкцій, на якій детально проаналізували, як Росія обходить санкції та хто їй допомагає.

“Ми бачимо кожен напрямок обходу наявних санкцій, кожну країну, чия територія або юрисдикція, чиї громадяни використовуються Росією для продовження терору. І ми маємо закрити всі такі напрямки — разом із партнерами, — щоб не було в російських ракетах, у російській зброї продукції вільного світу. Необхідні кроки будуть”, — пообіцяв він.

Читайте також: Ворог має відповісти за свої злочини, — Верещук у Підгороднему

Нагадаємо, російські військові обстріляли Підгородненську громаду в передмісті Дніпра. Унаслідок цього в місті Підгородне зруйновано кілька житлових будинків, 10 будинків пошкоджено, постраждали близько 20 осіб, серед них 5 дітей. Сьогодні вранці, 4 червня, з-під завалів дістали тіло 2-річної дівчинки.

Прямий ефір