Ми зробимо все, щоб кожна українська дитина змогла повернутися додому, — Зеленський напередодні Дня захисту дітей

Володимир Зеленський. Скріншот: uatv.ua

Російські агресія, терор 15 місяців нищать не просто будівлі, а фундаментальні права людини — фундаментальні права українських дітей: на безпечне середовище й довкілля, на освіту, на розвиток, на охорону здоров’я, на відпочинок, дозвілля, а найголовніше — невіддільне і найголовніше право дитини на життя. Право, яке Росія забрала у щонайменше 483 українських діточок, і це лише ті долі, про які відомо достеменно. Про це сьогодні, 31 травня, під час конференції “UA: Війна. Недоспівана колискова” з нагоди Міжнародного дня захисту дітей заявив президент України Володимир Зеленський, інформує FREEДОМ.

“Росія вбила 483 дитини щонайменше. Вбила. Це не те що можна назвати словами “вони стали жертвами російської агресії” чи “вони загинули внаслідок збройного конфлікту”. Ні! Росія вбила цих дітей. Ще майже тисячу дітей Росія скалічила. І про це не можна сказати “вони зазнали ушкоджень унаслідок бойових дій”, — наголосив він.

Зеленський зазначив, що Росія знищила домівки мільйонів українців — дорослих та дітей.

“І про це не можна сказати, що “вони втратили житло через відповідні бойові дії”. Важливо говорити те, що насправді сталося. Росія знищила дім мільйонів людей”, — сказав президент.

Він розповів, як російські ракети нищили пологові будинки, дитячі садочки, лікарні та школи.

“Тисячі й тисячі дітей, які були викрадені, вирвані з життя, відірвані від рідних і незаконно депортовані на територію Росії. Ми не знаємо, на жаль, поки що точної кількості таких наших дітей. Але ми знаємо, що маємо повернути їх усіх. Ми знаємо, що маємо відновити права й безпеку для всіх українських дітей”, — вважає глава держави.

За його словами, конференція “UA: Війна. Недоспівана колискова” дасть старт низці важливих міжнародних заходів, зокрема у Швеції, Норвегії та інших країнах.

“Забезпечення прав кожної дитини починається з моменту народження, появи на світ, який людство збудувало за ці роки, світ, який, на жаль, сповнений таких катастроф, такої люті, таких воєн. Сповнений таких лих. У кожної дитини мало б бути безумовне та невіддільне право, незалежно від дати появи на світ. У цьому році, у цьому столітті чи через багато поколінь кожна дитина повинна мати право народження у безпечному, мирному і, найголовніше, у вільному світі. Гарантування цього права — наш із вами обов’язок. Усіх вільних держав, усіх сумлінних лідерів”, — звернув увагу Зеленський.

Він акцентував, що Україна зараз захищає насамперед дітей.

“Ми відбудуємо все, що зруйнували російські окупанти. Ми зробимо все, щоб кожна українська дитина змогла повернутися додому, в Україну, у своє місто, свій двір, у свій дім, свою кімнату, своє ліжко, у своє дитинство. Повернутись у нормальне життя, де не буде війни. І не буде понять “внутрішньо переміщені особи”, і, що дуже боляче, “біженці”. І не буде таких болючих понять, як “депортація”. Де татова казка й мамина колискова лунатимуть не по відеозв’язку, а наживо”, — пообіцяв президент.

Читайте також: “Медична фільтрація”: які методи російські окупанти використовують для крадіжки українських дітей — дані правозахисника

Нагадаємо, виставка “Фарби перемоги” у межах проєкту “ArtArmor. Діти” відкрилася в Музеї війни у Києві.

Прямий ефір