Одещина — одна з основ безпеки всього нашого півдня, а отже, й держави, — Зеленський у зверненні наприкінці 462-ї доби війни

Володимир Зеленський. Скріншот: uatv.ua

В Одесі відбулася спеціальна тривала нарада щодо безпекової та соціальної ситуації в регіоні за участі керівництва області, військових та правоохоронців. Одеська область — пріоритетна з усіх поглядів. Про це сьогодні, 31 травня, наприкінці 462-ї доби повномасштабного вторгнення Росії в Україну розповів президент Володимир Зеленський, інформує FREEДОМ.

Під час візиту до Одеси глава держави подякував українським воїнам за захист регіону та всієї країни, відвідав шпиталь, де побажав пораненим захисникам якнайшвидшого одужання. Також він вручив державні нагороди.

“Саме Одещина — одна з основ безпеки всього нашого півдня, а отже, й держави”, — зазначив президент.

За його словами, в регіоні СБУ має важливі результати в протидії російським диверсантам.

Генерал Москальов доповів про ситуацію в районах відповідальності ОСУВ “Одеса”.

“Детально розібрали, як посилити оборону. Детально ж обговорили економічні питання, робочі місця, соціальне забезпечення. Провів виїзне засідання Ставки. Постійна увага фронту”, — повідомив Зеленський.

“Спеціальна увага — нашому “зерновому коридору”, безпеці в Чорному морі. Світ знає, яку фундаментальну роль наш морський зерновий експорт відіграє для продовольчої безпеки. Та й загалом безпека в Чорному морі, дієвість норм міжнародного права щодо мореплавства — це глобально важливий безпековий чинник”, — сказав він.

Зеленський розповів, що порт “Південний” фактично заблокований, на ньому накопичено понад 1,5 млн тонн агропродукції.

“Це зерно, яке очікують щонайменше десять країн світу, зокрема Туреччина, Єгипет, Бангладеш, Китай. Очевидно: що менше продовольства постачається в ці країни, у ці регіони, то вищі там ціни на їжу, то більше втрачають люди в цих країнах зі своїх сімейних бюджетів. Тобто блокада одного порту в Україні створює надзвичайно серйозні ризики для різних народів”, — акцентував президент.

Він додав, що влада України працює над тим, щоб друга половина цього тижня була змістовною для відносин із партнерами.

Наприкінці звернення глава держави подякував США за новий оборонний пакет для України.

Читайте також: РФ боїться визвольного наступу ЗСУ: експерти про масовані атаки українських міст

Прямий ефір