Війна в Ізраїлі — сприятливий ґрунт для транслювання російської дезінформації, — Романюк

Ілюстративне фото: ukrinform.ua

Росія використовує глобальний хаос, кризу і відчуття страху для поширення дезінформації, щоб підірвати довіру західних партнерів і послабити допомогу Україні. Про це сьогодні, 13 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповіла заступниця керівника проєкту “StopFake”, професорка Мадридського університету ім. Карлоса III Вікторія Романюк.

“Безумовно, глобальний хаос, криза і відчуття страху та небезпеки в глобальних масштабах завжди на руку пропаганді та дезінформації. Росія продовжуватиме використовувати будь-який привід, щоб просувати свої наративи. І війна в Ізраїлі, вочевидь, сприятливий ґрунт для продовження транслювання неправдивої інформації, щоб підірвати довіру західних партнерів і зменшити допомогу Україні”, — зазначила вона. 

Згідно з її словами, Москва планує інтенсифікувати інформаційні атаки у сферах озброєнь та глобальної безпеки.

Так, уже розпочато кілька кампаній з метою дискредитації Києва та українських дипломатів. Зокрема, поширюється твердження, що українська влада нібито не збирається організовувати евакуацію своїх громадян з Ізраїлю.

“У цій новині чітко простежуються одразу два наративи. Це наратив про бездіяльність і неефективність української влади, зокрема дипломатів. І, звичайно ж, тема корупції. Їм необхідно показати, що Україна не має можливості та не готова захищати своїх громадян, не готова діяти в критичних умовах. Також — посилити традиційний наратив, що Україна — корумпована країна”, — наголосила Вікторія Романюк.

Читайте також: Фейки про зброю з України російська пропаганда поширює щонайменше з 1996 року — розбір експерта

Нагадаємо, посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук в ефірі телемарафону повідомив, що перший евакуаційний авіарейс із 200 українськими громадянами на борту вилетить з Ізраїлю до Румунії 14 жовтня, а наступний рейс заплановано на 15 жовтня.

Прямий ефір