Фейки про зброю з України російська пропаганда поширює щонайменше з 1996 року — розбір експерта

Валерій Рябих. Фото: ukrinform.ua

Вкиди російських пропагандистів про нібито західну зброю з України у бойовиків ХАМАС, які напали на Ізраїль, були цілком очікуваними. Пропаганда РФ має у цьому плані великий досвід. Про це заявив військовий експерт Валерій Рябих у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ.

За його словами, неправдиву інформацію про нібито незаконне постачання зброї з України Російська Федерація регулярно поширює щонайменше з 1996 року. Тоді Україна вийшла на міжнародний ринок озброєння.

“Україна вийшла на міжнародний ринок озброєнь, і з того часу розпочалася цілеспрямована робота спецслужб держави-агресора проти України. Там зрозуміли, що Україна є конкурентом Російської Федерації на ринку міжнародних озброєнь, і з цього моменту розпочалася безперервна низка інформаційно-психологічних операцій проти України”, — коментує гість ефіру.

Як пояснює Рябих, тоді основною метою Росії була дискредитація України як конкурента, зараз Кремль прагне зниження Заходом підтримки України.

“Зараз відбувається той самий процес, тільки цілі вже інші — стратегічні, важливіші для Російської Федерації. Тому ми відзначаємо таке посилення спроб держави-агресора очорнити Україну, подати як ненадійного партнера для того, щоб на користь Російської Федерації перервати ту нескінченну допомогу, яку надають партнери Україні”, — каже військовий експерт.

На його думку, до подібних фейків від РФ треба бути готовими.

“Про це повідомляє і Головне управління розвідки [Міноборони України], що якась частина озброєнь, які використовуються на полі бою в Україні, могла потрапити до окупантів. Таке буває у будь-яких війнах. Ми бачили в тому ж Ізраїлі, що раптовий напад бойовиків спровокував ситуації, коли частина ізраїльської зброї була захоплена бойовиками ХАМАС”, — додав гість ефіру.

Він не сумнівається, що Росія й надалі поширюватиме подібну інформацію, з’являтимуться відповідні відеоролики та фото. Рябих закликає не забувати про зв’язки РФ із ХАМАС.

“Той, хто не стежить за ситуацією, не знає, скажімо, про те, що посольство ХАМАС є на території Російської Федерації. Про те, що, за даними відкритих джерел, тільки 2023 року більше ніж 1 млрд руб. було надано на підтримку ХАМАС Російською Федерацією. І, звичайно, ще з радянських часів залишається великий вплив спецслужб Російської Федерації серед різних соціальних верств палестинців, зокрема, звичайно ж, серед таких угруповань як ХАМАС. Тож ця історія цілком прогнозована”, — заявив Валерій Рябих.

Водночас він вважає, що спроби Кремля використати ситуацію на Близькому Сході, щоб вбити клин між Україною та її партнерами, або хоча б посіяти сумніви, приречені на провал.

“Більшість у світі, тим більше більшість наших західних партнерів, розуміють вже, до речі, і на власних помилках, з чим вони мають справу: безпринципністю, дуже глибокою пропагандою і заміною понять, які практикує Російська Федерація”, — констатує експерт.

Він також додав, що контроль над поставленою Україні зброєю є абсолютно прозорим для партнерів із початку постачання.

Читайте також: “Байден не впорався — не заважайте Путіну керувати світом”: як пропаганда РФ використовує напад ХАМАС на Ізраїль, розповів журналіст

Нагадаємо, Головне управління розвідки Міноборони України напередодні попередило, що РФ планує масштабну провокацію. За даними відомства, російське Головне розвідувальне управління (ГРУ) вже передало бойовикам ХАМАС захоплену під час бойових дій в Україні зброю, виготовлену в США та державах Європейського Союзу. Наступним кроком є фейкові звинувачення на адресу українських військових у “незаконній торгівлі західною зброєю для терористів на постійній основі”, які мають лягти в основу низки “викривальних публікацій” та “розслідувань” у західних ЗМІ.

Прямий ефір