Від пиріжків до окопних свічок: як Запорізька філармонія стала волонтерським хабом (ВІДЕО)

Скриншот: uatv.ua

Запорізька філармонія за рік війни стала справжнім волонтерським осередком. Артисти плетуть маскувальні сітки, шиють національні прапори, печуть пиріжки для військовослужбовців на передовій. Нещодавно освоїли виробництво окопних свічок, повідомляє FREEДОМ.

Цех із виробництва окопних свічок працівники Запорізької філармонії обладнали у гаражі. Керує процесом виготовлення волонтер Сергій Овчаренко. Він працює освітлювачем, а свічки робить у вільний час.

Окопна свічка — залитий парафіном картон у бляшанці. Вона майже не коптить, дає багато тепла і може горіти 8 годин поспіль за будь-яких умов. На лінії фронту — незамінна. Таких свічок від філармонії на фронт відправили кілька сотень. Працівники кажуть: найдефіцитніший матеріал — консервні банки.

“Приносять баночки всією філармонією, приносять баночки — ріжемо картон-гофру зі звичайних коробок, скручуємо, засовуємо та заливаємо парафіном. Все дуже просто — технологія Першої світової війни”, — розповідає працівник Запорізької обласної філармонії Сергій Овчаренко.

Волонтерську роботу в філармонії розгорнули з першого дня повномасштабного вторгнення російської армії. Рік тому виступи артистам довелося скасувати. Усі вони почали приходити та плести маскувальні сітки, шити українські прапори, збирати гуманітарну допомогу для переселенців. Для військовослужбовців пекли пиріжки. Як розповіла заступниця директора філармонії Тетяна Тіліс, за рік встановили своєрідний рекорд.

“Зробили 100 тис. пиріжків, мінімум було у нас 600 за добу, максимум — 1 200”, — говорить заступниця директора Запорізької обласної філармонії Тетяна Тіліс.

Через загрозу російських обстрілів філармонію деякий час було закрито. Артисти почали виїжджати із виступами до бійців на фронт, проводили благодійні концерти для переселенців.

“Наше головне гасло — філармонічна оборона в дії. Мене колись дуже вразила фраза одного з бійців, який сказав: “Ви ж розумієте, музика — це емоція нації”. Тож ми даруємо емоції та намагаємося, щоб ці емоції були дуже життєві, красиві, такими, що надихають”, — продовжує Тетяна Тіліс.

Через рік повномасштабної війни у Запорізькій філармонії відновили концерти. Глядачів більше, ніж зазвичай. За словами артиста Юлія Гаврилова, люди скучили за мистецтвом.

“Коли бачиш у залі людини у військовій формі, хочеться працювати ще більше, віддаватися мистецтву та надихати цих людей на життя та на боротьбу”, — каже артист Запорізької обласної філармонії Юлій Гаврилов.

Волонтерську роботу у філармонії мають намір продовжувати паралельно із концертною діяльністю.

Читайте також: Волонтерський автобус для евакуації поранених бійців ЗСУ: як працює ініціатива “Госпітальєрів” (ВІДЕО)

Прямий ефір