Від авіаударів ховалися у залізобетонній трубі: як відбувається евакуація з Бахмута

Скрiншот вiдео UA

На Донеччині триває масова евакуація мирних жителів. У регіоні не залишилося жодного населеного пункту, який би не обстрілювали росіяни. Виїжджають люди й через відсутність газу. А у десятках міст та сіл немає води та електроенергії, інформує кореспондентка телеканалу UA Альона Грамова.

На старенькому велосипеді з 83-річною мамою та маленькою сумкою з документами Олександр під обстрілом залишав свій рідний Соледар. Щоб дістатися Бахмута і сісти в евакуаційний автобус, проїхали 15 км. Каже, що останній тиждень ночували у залізобетонній трубі.

“Постелили соломку в трубі, взяли з собою теплі речі, ось так і ночували. Десь із тиждень у залізобетонній трубі довелося ночувати, ховалися від бомбардування. З тиждень мучилися. А що робити?”, — розповідає чоловік.

Мама Олександра досі не вірить, що вдалося вибратися з-під обстрілу. Не вперше сім’я залишається без житла, проте пенсіонерка каже — життя набагато важливіше.

“Ми без житла не вперше. У нас раніше в будинок потрапила кульова блискавка — і ми залишилися без нічого. Жодної допомоги ні від кого. Я нікуди не звертаюся, я нічого не прошу — я просто хочу бути вільною людиною і померти власною смертю, але не насильницькою від цю війну”, — ділиться Євдокія Леонтьєвна.

Миколай — з Бахмута. Чоловік інвалід дитинства. Каже, що нерви вже не витримують, адже місто та його околиці російська армія обстрілює щодня.

“В останні дні — вже не дай боже, не дай боже, бух-бух-бух. Часті обстріли”, — зазначає чоловік.

На цей безкоштовний рейс записалося лише 20 людей. У самому ж місті з колишнім 80-тисячним населенням залишаються близько 20 тисяч мирних жителів, хоча евакуація проходить щодня.

“З початку бойових дій міська влада міста Бахмута здійснює безкоштовне вивезення людей у безпечні регіони, зокрема це Дніпропетровська область. Станом на сьогодні вже евакуйовано близько 10 тисяч наших мешканців”, — повідомив начальник фінансового управління Бахмутської міської ради Дмитро Підкуйко.

Ті, хто залишаються в місті, готові годинами стояти за гуманітарною допомогою та безплатним хлібом, але навіть попри постійні авіаційні, ракетні та артилерійські обстріли — не залишати рідний дім.

Нагадаємо, замглави фракції “Слуга народу” Євгенія Кравчук в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA заявила, що вступ України до ЄС значно посилить “нову Європу”.

Що кажуть європейські політики на 100-й день війни РФ проти України

Посол Мельник: Перше завдання України – відвоювати території, окуповані РФ за 100 днів

Читайте також: Співробітникам держструктур РФ можуть заборонити закордонні поїздки — причини назвав експерт

Прямий ефір