Співробітникам держструктур РФ можуть заборонити закордонні поїздки — причини назвав експерт

Фото: naspravdi.info

Співробітники Центрального банку Російської Федерації отримали листи від керівництва. Вони містяться настійну рекомендацію утриматися від поїздок до країн Європи, які “вчиняють недружні дії щодо Росії”. Такі ж рекомендації стосуються і поїздок до США, інформує UA.

“Це не просто вибухи ракет, бої та гул авіації. Це звук нової залізної завіси, яка опускається і закриває Росію від цивілізованого світу. Наше національне завдання — щоб ця завіса проходила не по нашій українській території, а вдома у росіян”, — заявив президент України Володимир Зеленський.

У перший день повномасштабного вторгнення Росії в Україну Зеленський у своєму зверненні наголосив, що РФ своїми діями закриває себе від світу. І вже до 7 березня Росія стала країною-лідером щодо кількості накладених міжнародних санкцій. Через місяць закордонні компанії почали залишати російський ринок. Першими пішли світові бренди, потім — найпопулярніші соцмережі.

Практика ізоляції свого народу від світу для Росії не нова. Ще за часів СРСР залишити країну, що перебуває під залізною завісою, було великим випробуванням. Так і зараз, через три місяці повномасштабної війни на території України, керівництво Центрального банку Росії почало рекомендувати своїм співробітникам утриматися від поїздок до “недружніх” країн до “особливого розпорядження”. Лист опублікували ЗМІ.

“З урахуванням поточної геополітичної ситуації у світі, можливої ​​реалізації загрози безпеці громадянам РФ при перебуванні за її межами, а також наявності потенційних ризиків, пов’язаних з їхнім поверненням, рекомендуємо працівникам Банку Росії до особливого розпорядження утриматися від закордонних поїздок до країн, включених до переліку іноземних держав та територій, що здійснюють щодо РФ, російських юридичних осіб та фізичних осіб недружні дії”, — йдеться у тексті послання.

Поки що ці листи мають рекомендаційний характер, і законом залишати країну певним категоріям громадян не заборонено. Але ознайомлення з такою рекомендацією дається під розпис. Також у листі зазначено, що працівникам банку, які мають доступ до держтаємниці, слід зовсім відмовитися від поїздок за кордон. У Центральному банку Росії на кінець 2021 року працювало близько 50 тис. співробітників.

“Безумовно, люди, які не послухаються, ризикують, як мінімум, втратити в зарплаті, премії й, не виключено, що позбудуться посади. А враховуючи те, що в Російській Федерації йде спад економіки, що з роботою, особливо для “білих комірців”, великі проблеми, цей лист є суттєвою загрозою для працівників банку”, — вважає політолог Михайло Дяденко.

Лист був надісланий заступникам голови Центрального банку, членам ради директорів, керівникам структурних підрозділів центрального апарату, територіальних установ та інших підрозділів. Такі рекомендації можуть бути лише початком масової ізоляції, вважають експерти.

“Це не перший дзвіночок, але наступний у ланцюгу подій, які свідчать, що Російська Федерація планує посилювати контроль за діяльністю громадян. Особливо тих громадян, які працюють у держструктурах. І, справді, не виключено, що наслідком такої політики буде побудова свого роду квазі-Радянського Союзу”,— зазначив Михайло Дяденко.

Недружніми в Росії вважають усі без винятку країни Європейського Союзу, а також Велику Британію, Швейцарію, Чорногорію та Албанію. Окрім країн Європи у списку — США, Канада та Японія. Загалом — 48 держав світу.

“Все, що сьогодні не відповідає лінії партії, Путіна, відсікатиметься. Прийматимуться нові закони, які обмежуватимуть громадян. Наскільки цей процес зайде — складно сказати, адже ситуація сьогодні й 70 років тому суттєво відрізняється. Але в тому, що влада готова піти на такі кроки, жодних сумнівів немає”, — висловив думку політолог Михайло Дяденко.

Москва самостійно створює для себе нову залізну завісу. За прогнозами аналітиків, Росія має ще пів року, щоб повністю ізолюватися від цивілізованого світу, а іноземний бізнес за цей час остаточно залишить російський ринок.

Читайте також: 

ЄС ухвалив шостий пакет санкцій проти РФ. Що він передбачає

Вода в баклажках, їжа на багатті — їхати чи залишатися: репортаж зі Слов’янська

Політолог Володимир Фесенко в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA розказав, що російська армія не готова до війни на кількох фронтах, тому шантажує Захід

Прямий ефір