Вступ України до ЄС значно посилить “нову Європу” — Кравчук

Всередині Євросоюзу відбувається боротьба щодо надання Україні статусу кандидата у члени Європейського Союзу. Найбільше скептиків — у країнах Західної Європи. Але навіть серед них є винятки. Про це розповіла народна депутатка України (фракція “Слуга народу”) Євгенія Кравчук.

“Країни “старої” Європи, Західної Європи, вони хочуть додати скепсису в момент набуття Україною статусу кандидата. І ми зараз працюємо. Є уповноважені від президента, які їздять різними країнами. Це і віцепрем’єр-міністерка з питань євроінтеграції [Ольга Стефанишина], ми зустрінемося сьогодні в Дубліні, а завтра відбудеться велика конференція європейської партії АЛДЄ [Альянс лібералів та демократів за Європу], куди “Слуга народу” вступає. Дуже багато різної роботи з боку парламенту”, — зазначила Кравчук.

За її словами, рішення про надання Україні статусу кандидата складатиметься з двох етапів.

“По-перше, це рішення та висновок Європейської комісії. Тут є підстави думати, що цей висновок буде добрим для нас. Я чула виступ Урсули фон дер Ляєн [голови Європейської комісії] під час економічного форуму в Давосі. Її слова повністю збігаються з нашими тезами. Далі, після цього, це вже політичні рішення лідерів різних країн. Є наші друзі та адвокати всередині Європейського Союзу. Це насамперед Польща, це країни Східної Європи, це Балтійські країни. І зрозуміло, вони зацікавлені, щоб Україна приєдналася до Європейського Союзу, бо коли заходить Україна, то економічна, політична вага цієї “нової” Європи значно зростає”, — пояснює Кравчук.

Загалом, за словами парламентарки, чим ближче країни розташовані до України, тим більше підтримують. Але є й винятки.

“Наприклад, Ірландія підтримує вступ України до Європейського Союзу. Ба більше, прем’єр-міністр Ірландії дуже правильно сказав, що коли Ірландія вступала до Європейського Союзу, вона на той час була найбідніша країна Європи, зараз це нормальна економіка, розвинена демократія. Немає таких країн, які були ідеальними, коли вони вступали чи отримували кандидатство у Європейському Союзі”, — наголосила Євгенія Кравчук.

Щодо країн-скептиків, на їхніх лідерів, на думку депутатки, дуже впливає громадська думка, виборці у цих державах. А вони значно рішучіше, ніж політики, підтримують Україну.

“Якщо ми подивимося з соціології, то абсолютно в усіх країнах Європи жителі підтримують європейську інтеграцію України. Вони вважають, що Україна заслужила, тому що Україна зараз кров приливає за ці цінності, про які політики говорять із телевізора… Тому, якщо ви проживаєте в країнах Західної Європи — це Німеччина, Франція, Австрія, Нідерланди, це Іспанія, Португалія — ви тиснете на своїх депутатів, політиків, кажете, що Україна заслужила на це право і Європа має бути єдиною”, — зазначила Кравчук.

При цьому народна депутатка наголошує, що Україна має зробити чимало кроків для інтеграції, але впевнена, що з цим проблем не буде. Однак ЄС має зробити свій крок.

“Україна ще має зробити кроки, у нас ще 30% законів потрібно проголосувати, щоб наше законодавство повністю відповідало європейському. Ми це зробимо, у Верховній Раді не буде проблем із голосуванням цих законів. Потім Кабінет міністрів імплементуватиме. Але цей крок, цей знак потрібно зробити саме зараз. Якщо не зробити, Путін зрозуміє, що Європа слабка, країни бояться, і піде далі. Буде ще гірше для цих країн, які зараз виявляють скепсис”, — упевнена Євгенія Кравчук.

Читайте також: 

Зеленський – парламенту Люксембурга: У сьомому пакеті санкцій мають бути всі службовці та судді РФ, які працюють на війну

Зараз чи коли: шанси України набути статусу кандидата в члени ЄС — огляд думок, настроїв та заяв

Пограбування державного масштабу — чим для Росії може обернутися вивезення з України зерна та металу

Прямий ефір