Весна — це наш час: про неможливість РФ організувати повномасштабний наступ заявив генерал армії України

ЗСУ. Фото: zsu.gov.ua

Росія поки що ставить локальні завдання у війні проти України, вона не готова і не може розпочати наступальні операції на 2 600 км лінії фронту. Про сьогодні, 6 лютого, заявив колишній голова Служби зовнішньої розвідки України, генерал армії України Микола Маломуж, коментуючи в ефірі телеканалу FREEДОМ прогнози про швидкий повномасштабний наступ російської армії та про надто повільне на цьому тлі постачання західних озброєнь.

Гість ефіру не заперечує, що постачання Україні західних озброєнь дещо відстає від ситуації на фронті, однак, за його словами, це має місце від початку повномасштабного вторгнення РФ. Водночас Маломуж пропонує дивитися на те, що відбувається у ворожій армії, яка проводить підготовку на 88 навчальних полігонах Росії та Білорусії, реабілітацію, реконструкцію та ремонт техніки. Все це було започатковано Росією приблизно 2 місяці тому. Для підготовки до повномасштабного наступу потрібно від 4 до 6 місяців.

“Усі говорять про наступ буквально за 10 днів, 24 лютого тощо. Але зараз Росія ставить лише локальні завдання, вона не може на 2 600 км розпочати наступальні операції. Це просто неможливо. Навіть пів мільйона [військовослужбовців] якби було. Але їх немає. Немає навіть 300 тис.”, — коментує Микола Маломуж.

За його словами, РФ має лише 30-40 тис., перед якими ставитимуться локальні завдання на Донбасі. Сформувати резерви для наступу 2.0 Росія, на думку генерала армії, зможе лише на початок літа: зібрати 250-300 тис. військових, провести ремонти, реабілітацію техніки, 1 000 старих танків. Тому Україна має 2-3 місяці. З масовим надходженням боєприпасів Сили оборони будуть готові до масштабних операцій зі знищення російських резервів на підходах.

“Особливо наголошую, масове отримання боєприпасів: ракет, снарядів, мін тощо, які знищуватимуть на підходах — це найефективніша боротьба із противником, із резервами, коли вони рухаються на поїздах, у колонах, коли вони ще не прийшли на фронт. Це дуже потужні удари, пресинг, паніка у тих, хто перебуває на “передку”. Це передумова їхнього знищення та наступальних операцій… Чітко скажу: якраз березень-травень — це наш час”, — наголосив ексглава Служби зовнішньої розвідки України.

Він зазначив: зволікати не можна, будь-яке зволікання гратиме проти України, і союзники це розуміють.

“Ми маємо сформувати сили, провести навчання, на той час розробити ті операції, які дозволять перейти від тактики оборони до стратегії наступу. На сході, можливо, це буде Луганський напрямок — удар по Луганську та удари з тилу на Донецькому напрямку та, звісно, південь. Це може зруйнувати фронт та викликати вал їхнього відступу. Це рух до Криму”, — окреслив напрямки генерал.

На його думку, звільнення півдня та сходу України зруйнує всю систему ворога та, можливо, режим Путіна. При цьому Микола Маломуж наголосив, що у разі зволікання Україна опиниться у ситуації затяжної війни — дуже тяжкої та з великими жертвами.

Читайте також: Протягом найближчих 10 днів: про новий масштабний наступ РФ повідомляє FT

Прямий ефір