Венедіктова: Україна повторно звернулася до Ірану в справі про збиття літака МАУ

Фото Facebook Ірини Венедиктової

Офіс генерального прокурора знову звернувся до Ірану щодо ознайомлення з матеріалами справи про збиття українського літака під Тегераном.

Про це сказала генеральний прокурор Ірина Венедіктова, повідомляє UA.

За її словами, за 2,5 місяці – другі роковини збиття українського літака під Тегераном, де загинуло 176 осіб.

“Двоє з них – дружина і 9-річна донька канадця іранського походження Хамеда Есмаїліона – президента Асоціації родин жертв рейсу PS752. Разом із помічником посла Канади в Україні Мавурнiн Мунi він побував із візитом в Офісі генпрокурора”, – повідомила генпрокурор.

Венедіктова висловила співчуття у зв’язку з втратами Канади, яка є другою країною за кількістю загиблих громадян після Ірану, “і пану Хамеду, який об’єднав сім’ї потерпілих у скорботі і боротьбі за справедливість, яка є і нашою метою”.

Україна проводить досудове розслідування в умовах екстериторіальності, без доступу до уламків літака, ключових свідків та підозрюваних.

“Шкода, що постраждалі країни відмовились від створення спільної слідчої групи, що полегшило б та пришвидшило досудове розслідування. Втім, Канада є нашим найбільшим партнером в цій справі і всіляко сприяє встановленню істини”, – зауважила Ірина Венедіктова.

За словами очільниці генпрокуратури, одним з інструментів, який активно реалізують під час слідства, – запити про міжнародну правову допомогу, яких загалом відправили 24.

“Водночас строки їхнього виконання в умовах світової пандемії занадто тривалі. Іранська ж сторона так і не надала повних відповідей на українські запити про міжнародну правову допомогу, а останній з них взагалі залишила без реагування”, – розповіла Венедіктова.

В Ірані, як заявила генпрокурор, своя кваліфікація події.

” І там своя справа, до матеріалів якої ми не маємо доступу. У цьому році Іран заявив про передачу своєї справи щодо 10 підозрюваних осіб до суду, проте відомості щодо них ретельно приховуються. В україно-іранських переговорах ми чули пропозиції від іранської сторони про можливі форми співпраці, які так і залишилися обіцянками”, – додала генпрокурор.

Вона повідомила, що Офіс генпрокурора у жовтні знову звернувся до компетентних органів Ісламської Республіки Іран, щоб отримати відповіді та вирішити питання щодо ознайомлення українських прокурорів з матеріалами іранської справи.

Нагадаємо, Україна й Канада тісно співпрацюють з метою отримання від Ірану належних компенсацій родичами жертв катастрофи літака авіакомпанії МАУ.

Читайте також: Авіакатастрофа МАУ, пандемія коронавірусу: що сталося в Україні в 2020 році (ВІДЕО)

Прямий ефір