Росіяни почали виїжджати з окупованої частини Луганщини — причини назвав Лисянський

Пожежа на нафтобазі в Ровеньках. Фото: МНС РФ

Після низки атак по нафтобазах на окупованій частині Луганської області заправляти військову техніку російським окупантам тепер буде важче. Крім того, вибухи, що почастішали, деморалізують росіян, які раніше приїхали сюди, тому деякі з них повертаються до РФ. Про це сьогодні, 11 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів директор Інституту стратегічних досліджень і безпеки, засновник “Східної правозахисної групи” Павло Лисянський.

“Там зараз розглядають можливість введення квоти використання палива для місцевих жителів, щоб не обмежувати військові підрозділи окупаційної армії Російської Федерації. Як завжди у них: якщо чогось не вистачає у військових, треба відібрати у цивільних”, — сказав він.

Лисянський зазначив, що удари по нафтобазах на тимчасово окупованих територіях деморалізують російських загарбників і “той прошарок населення, який приїхав із Російської Федерації”.

“А таких там дуже багато. Нам місцеві жителі розповідають, що окупаційні адміністрації в містах Луганської області почали вже ухвалювати рішення про виділення землі офіцерам середньої ланки армії РФ. Уже йдеться не про обсяг квартир, про передачу “безгоспного житла”, а вже землі їм роздають”, — повідомив правозахисник.

Але “прильоти” по військових об’єктах на окупованих територіях деморалізують росіян, і вже почався невеликий їхній відтік — повертаються до РФ.

“І, природно, точкові удари по нафтобазах призведуть також до паралізації логістики окупантів, що гратиме на руку Збройним силам України”, — підсумував Павло Лисянський.

Читайте також: Одна за одною горять нафтобази окупантів на Луганщині — що відомо

Як повідомлялося раніше, на тимчасово окупованій території Луганської області знову в ніч на 10 травня горіла нафтобаза в місті Ровеньки, раніше, 7 травня — у Луганську. Руйнування значні, запасів пального не залишилося.

Прямий ефір