“Вагнерівці” поповнили склад чеченського “Ахмата”: що стоїть за рішенням Кадирова, пояснив Матвєєв

Рамзан Кадиров. Фото: ap.org

Російська влада активно працює над руйнуванням приватної військової компанії (ПВК) “Вагнер” та інтеграцією бойовиків у інші структури, з метою запобігання їх потенційної загрози. Глава Чечні Рамзан Кадиров використовує цей процес для зміцнення свого політичного впливу. Таку думку сьогодні, 18 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив військовий експерт Ян Матвєєв.

“З точки зору російської влади діє план, що потрібно якнайшвидше зруйнувати всю структуру: її основу, розподілити по різних місцях, щоб вони вже точно не становили жодної загрози. Багато з цих людей являють собою діючих військовослужбовців. Тобто неважливо, чим вони займалися на фронті, але вони явно кращі за будь-кого іншого, кого можна взяти з цивілки. Ними можна посилити якісь підрозділи”, — сказав він. 

На його думку, запрошуючи колишніх “вагнерівців” до себе, глава Чечні зміцнює свої військові підрозділи й розширює свій політичний вплив у Росії.

“Останнім часом Кадиров з’являється в публічному полі саме з політичною позицією. Робить багато чого, що не подобається людям, і представляє його навіть деяким опонентом загальній думці в Росії, але продовжує це робити. Я кажу про ситуацію з побиттям затриманого в СІЗО, про смішні нагороди його синові, різними заявами і про те, що він створив два батальйони, які назвав іменами чеченських героїв, що боролися ще з царською Росією, ніби протиставляє Чечню Росії”, — каже він. 

Гість ефіру зазначив, що оскільки багато хто обговорює такі дії Кадирова, можливо, це є елементом піару.

При цьому сам процес розподілу “вагнерівців” між російськими структурами вже запущено, каже Матвєєв.

“Частина з них перебуває в Міноборони, хтось залишився в Африці. Головне, щоб вони не являли собою нічого навіть без свого серйозного керівника (Євгена Пригожина, — ред.), не становили потужної єдиної сили. Щоб не можна було говорити, що ПВК “Вагнер” якийсь окремий підрозділ”, — підсумував Ян Матвєєв.

Довідка. Раніше глава Чечні Рамзан Кадиров заявив, що велика група колишніх “вагнерівців” проходить зараз “інтенсивний курс підготовки” у складі чеченського спецназу “Ахмат”.

Читайте також: Змусив переписати підручник історії та оголосив бойкот російській мові: Кадиров відвойовує автономність у РФ (ВІДЕО)

Нагадаємо, 25 вересня голова Чечні Рамзан Кадиров опублікував у своєму Telegram-каналі відео, на якому його 15-річний син Адам б’є в СІЗО жителя Волгограда Микиту Журавеля, якого обвинувачують у справі про нібито спалення Корану. На відео видно, як Адам ногами б’є хлопця, який в наручниках. Те, що сталося, викликало хвилю обурення як у російському суспільстві, так і за кордоном.

Прямий ефір