В українських художників відбувається потужний сплеск, кількість виставок зростає по всьому світу, — Вайсберг

Матвій Вайсберг. Ілюстрація: prostranstvo.media

Попри війну в українських художників відбувається сплеск творчості, а кількість виставок зростає по всьому світу. Про це сьогодні, 7 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів художник Матвій Вайсберг.

“У мене закінчилася виставка мого “Дорожнього щоденника” в Гаазі, яка проходила в Міністерстві юстиції, що мене дуже потішило. Думаю, рано чи пізно там відбудеться відомий суд, який можна порівняти з Нюрнберзьким. І не встигла виставка закінчитися, як її тут же перевезли до Праги. Мистецтво теж бореться й уособлює собою Україну, воно говорить, що ми є, що наш голос має бути почутий. І українців помітили, українську культуру оцінили”, — сказав він.

За його словами, виставки українських митців наразі відбуваються в багатьох країнах світу, як у Європі, так і в США, Канаді.

“Згадаю Дмитра Горбачова, який вже давно ввів українське мистецтво 20-х, 50-х років у контекст світового, і от простягнувся такий зв’язок часів: ми сьогоднішні відчуваємо себе спадкоємцями цієї дійсно великої української традиції живопису — художників-“бойчукістів”, Івана Падалки, Віктора Пальмова. І зараз відбувається якийсь сплеск, якщо говорити конкретно про художників. Попри війну, кількість виставок, що відкриваються тільки зростає…”, — підкреслив Матвій Вайсберг.

Читайте також: Потоплення крейсера “Москва”, облога “Азовсталі”, ракетний обстріл Києва: війна очима художника Владислава Шерешевського (ВІДЕО)

Прямий ефір