В Ізраїлі та Україні різні ситуації: чому відрізняється підхід до допомоги цим країнам, пояснив Стано

Петер Стано. Фото: uatv.ua

В Ізраїлі та Україні різні ситуації, тому підхід до допомоги цим країнам відрізняється. Про це сьогодні, 16 квітня, на брифінгу в Брюсселі сказав представник Єврокомісії у закордонних справах і політиці безпеки Петер Стано, коментуючи заяви президента України Володимира Зеленського, що низка країн готові збивати ракети та дрони над Ізраїлем, але не готові робити це в Україні, передає кореспондент FREEДОМ в Європі.

“Ми добре знаємо про потреби України, і Європейський Союз та його держави-члени намагаються зробити все можливе, щоб допомогти Україні захистити себе. Я б не став проводити паралелі між тим, що сталося на вихідних між Ізраїлем та Іраном, і тим, що відбувається в Україні. Реальність у тому, що Європейський Союз та держави-члени Євросоюзу третій рік поспіль надають Україні безпрецедентну допомогу. І ця допомога містить і військову допомогу, включно з винищувачами, включно з системами ППО. Високий представник (верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель, — ред.) продовжує свою роботу з країнами-членами, закликаючи їх надавати Україні більше та швидше, тому що потреби є, агресія триває”, — сказав він.

Стано наголосив, що російський диктатор Володимир Путін показує рішучість продовжувати ескалацію, — про це свідчать нещодавні атаки на енергетичну інфраструктуру України та інші цивільні об’єкти.

“Тому, звісно, це те, що високий представник регулярно обговорює з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою”, — сказав представник Єврокомісії із закордонних справ і політики безпеки.

Стано додав, що тему допомоги Україні обговорюватимуть наступного тижня під час зустрічі міністрів закордонних справ й міністрів оборони країн Європейського Союзу в Люксембурзі.

Читайте також: У ЄС немає ресурсів, щоб допомогти захистити повітряний простір України так, як низка країн допомагали захищати Ізраїль, — Стано

Нагадаємо, в ніч на 14 квітня Іран атакував Ізраїль, випустивши понад 300 безпілотників і ракет. Удар тривав протягом 5 годин. Частину дронів і снарядів було запущено з території Лівану, Сирії, Іраку та Ємену. Відбити атаку Ізраїлю допомагали США, Велика Британія, Франція та Йорданія. Як зазначили в Білому домі, Сполучені Штати не прагнуть конфлікту з Іраном, але захищатимуть американські війська і партнерів у регіоні. В ізраїльській армії заявили, що 99% повітряних цілей терористів було збито.

Прямий ефір