У ЄС немає ресурсів, щоб допомогти захистити повітряний простір України так, як низка країн допомагали захищати Ізраїль, — Стано

Петер Стано. Фото: uatv.ua

Європейський Союз сам по собі не може допомогти захистити повітряний простір України так, як США та низка інших країн допомагали захищати повітряний простір Ізраїлю під час нещодавньої атаки, бо ЄС не має у своєму розпорядженні необхідних для цього ресурсів. Про це сьогодні, 15 квітня, під час брифінгу розповів представник зовнішньополітичної служби Європейського Союзу Петер Стано, передає кореспондент FREEДОМ в Європі.

“Чи можемо ми розглядати це як прецедент? Це хороше питання для країн-членів. Європейський Союз не займається питаннями повітряного простору. Держави-члени контролюють свій повітряний простір для операцій такого типу. Тому ми не можемо це коментувати. Що стосується України, я можу просто повторити те, що сказав наш верховний представник з міжнародних справ і політики безпеки (Жозеп Боррель, — ред.). Ми забезпечуємо Україну всім, що вона просить, щоб захиститися від атак Росії”, — сказав він.

Читайте також: Україні для захисту потрібні щонайменше 10 систем Patriot — розбір Храпчинського

Нагадаємо, в ніч на 14 квітня Іран атакував Ізраїль, випустивши понад 300 безпілотників і ракет. Удар тривав протягом 5 годин. Частину дронів і снарядів було запущено з території Лівану, Сирії, Іраку та Ємену. Відбити атаку Ізраїлю допомагали США, Велика Британія, Франція та Йорданія. Як зазначили в Білому домі, Сполучені Штати не прагнуть конфлікту з Іраном, але захищатимуть американські війська і партнерів у регіоні. В ізраїльській армії заявили, що 99% повітряних цілей терористів було збито.

Прямий ефір