Уцілілих учасників залишилося менше половини — що відомо про російський загін “Шторм” (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Позасудові страти та катастрофічні втрати в Україні. Усе це — про штурмовий підрозділ “Шторм”, сформований Міністерством оборони РФ. Служба CNN опублікувала розслідування щодо цього загону. Вцілілих його учасників залишилося менше половини, повідомляє FREEДОМ.

Це аудіоповідомлення стало передсмертним для російського військового Віктора Севальньова:

“Я хотів би назад, де я був, а вони мені не дають. Якби я знав, що це така війна… Не посилайте сюди людей, досить. Вони хочуть усіх убити”.

Лежачи на лікарняному ліжку з важкими пораненнями, окупант повідомив своїй дружині, що скоро його заберуть на розстріл. Командування нібито стратить Севальньова за те, що солдати його роти дезертирували. Так і сталося. Дружині загиблого передали, що він загинув від уламкових поранень. Додому його тіло доправили з проламаним черепом.

Віктор Севальньов був одним з учасників так званого спеціального підрозділу “Шторм”. На війну він пішов добровольцем із колонії, де відбував покарання за розбій і пограбування. Там же для “Шторму” вербували й інших колишніх співробітників силових структур, людей, що володіють певними навичками і досвідом. Ідея Міноборони полягала в тому, що такі солдати можуть бути особливо ефективними на полі бою. З них сформували штурмовий загін.

Однак, повоювавши якийсь час, Севальньов виявив бажання повернутися до в’язниці, але зробити йому цього не дали.

“Ті методи, які вони застосовують до свого власного населення, до тих же самих тисяч ув’язнених, це справжнісінький тероризм. Вони їх примушують до участі у воєнних діях, вони їх кидають у пекло, а коли людина або відмовляється виконувати наказ, або, на їхню думку, нібито щось іде не так, як вони хочуть, людей запросто без суду і слідства розстрілюють”, — каже російський правозахисник, засновник громадського проєкту Gulagu.net Володимир Осечкін.

У жовтні торік “Шторм” брав участь у боях за місто Соледар Донецької області, де зазнав катастрофічних втрат. Про це повідомляє служба CNN. Там же загинула більшість товаришів по службі Севальньова. За словами ув’язнених, початкова група налічувала близько 130 осіб, вижили з них не більше 40.

“Севальньов був поранений один раз, але його відправили воювати на передову, де він знову був поранений. Тут нікого не оперують, жодних операцій нікому не роблять. Люди ходять по лікарні з кульовими пораненнями, уламки застрягли в ногах. Одним словом, м’ясорубка”, — розповів службовець підрозділу “Шторм” в інтерв’ю службі CNN.

За словами іншого ув’язненого, половина його загону загинула, коли по них відкрили вогонь інші російські військові. Він стверджує в інтерв’ю службі CNN, що це було зроблено навмисно:

“Я передав нашим хлопцям по рації, що по нас із мінометів стріляють. Що їм слід цілитися трохи правіше, але по нас усе одно продовжили бити з обох боків. Тоді я зрозумів, що вони навмисно стріляли в нас”.

Цікаво, що “Шторм” був сформований саме російським Міноборони. Видання The Insider опублікувало фото контракту, пропонованого ув’язненим. Підписується він не з Пригожиним і його приватною військовою компанією “Вагнер”, а безпосередньо з Міноборони РФ. На думку експертів, це означає, що відповідальність за масові втрати і позасудові страти лежить на головнокомандувачі Володимирі Путіні та його міністрі оборони Сергієві Шойгу.

Читайте також: “Пруть, як зомбі, йдуть просто на смерть”: як воюють “вагнерівці”, розповіли українські захисники (ВІДЕО)

Прямий ефір