Усі розуміли, куди їдуть: полонений із РФ зізнався, що не знав, навіщо їде на війну, і побоявся передати привіт співвітчизникам (ВІДЕО)

Володимир Юдін. Скріншот: uatv.ua

Військовополонений Володимир Юдін — збірний образ типового росіянина. У своєму зізнанні він розповів про те, що знав, що його мобілізують, але нічого не зробив, щоб уникнути призову, повідомляє FREEДОМ.

Володимиру Юдіну — 43 роки. Його мобілізували 19 жовтня 2022 року, служив рядовим, кулеметником. Його батальйон приряджений до 4-ї окремої мотострілецької бригади (збройне формування 2-го армійського корпусу окупаційних військ РФ на Донбасі). Отримав кілька поранень, зокрема в шию і стопу. До мобілізації працював монтувальником баштових кранів. Узятий у полон Силами оборони України на півдні міста Бахмута в середині травня.

“Я громадянин своєї країни, але я сюди пішов не за гроші. Я жив спокійно і там заробляв, і мені вистачало. Просто все відкривається поступово, а тут усе одночасно відкрилося. Змінилося все в голові. Людей шкода. Люди гинуть і пропадають безвісти. Це шкода”, — каже полонений.

Юдін зізнався, що раніше йому здавалося, що всіх забирають, намагаються щось вирахувати.

“Зараз уже інше ставлення. Це чужа країна, я це розумію. Я це розумів тоді. Але тоді вже вибір був зроблений неусвідомлений, добровільно. Усі розуміли, куди їдуть. Я не уявляв цю ситуацію, я не міг собі уявити, що будуть здаватися в полон”, — заявив він.

Військовополонений каже, що не знає, чому Росія напала на Україну.

“Ніхто не переймався цим питанням. Усі жили у своєму світі. Усі займалися своїми питаннями.  У кожного сім’ї, будинки, ремонти, робота… Усі займалися цими справами. Я не політик, щоб перейматися цими політичними питаннями”, — каже Юдін.

Він боїться говорити щось своїм співвітчизникам, оскільки, за його словами, повернувшись у Росію, у нього можуть бути проблеми.

“Я не хочу заподіяти біль своїм близьким. І найголовніше, не хочу, щоб син постраждав. Звичайно, прізвище у нього інше, але ніхто не знає, що попереду чекає. Не хочу близьким завдавати болю. Порадити можна в себе вдома, більш відкрито сказати, тим, із ким більше спілкуватися. Тема теж закрита. У нас, напевно, всі гайки затягнули за це слово. Я просто припускаю, що за кожне сказане невірне слово якась стаття є. Я не знаю, що на мене чекає, якщо я повернуся додому. Я ніколи не ліз у цю політику”, — заявив полонений.

Читайте також: “Буде ще гірше”: до російських військових звернувся Буданов

Нагадаємо, Денис Патрушев був ув’язненим в одній із виправних колоній у РФ. Його, як і багатьох інших, завербували в ПВК “Вагнер” і відправили воювати в Україну. Після двох поранень “вагнерівець” потрапив у полон до українських військових.

Читайте також: Росіянам, які здалися в полон, не варто боятися видачі — роз’яснення ексголовного військового прокурора

Прямий ефір