“Тут у вас дорога буде в один кінець”: полонений Патрушев звернувся до росіян

Денис Патрушев. Скріншот: uatv.ua

Денис Патрушев був ув’язненим в одній із виправних колоній у РФ. Його, як і багатьох інших, завербували в ПВК “Вагнер” і відправили воювати в Україну. Після двох поранень “вагнерівець” потрапив у полон до українських військових, повідомляє FREEДОМ.

Денису Патрушеву з Тюменської області — майже 40 років. У Росії його засудили на 9,5 років. У колонію, де він перебував, приїхав глава ПВК “Вагнер” Євген Пригожин.

“Він нам сказав, що воювати будуть інші, а ми будемо стояти на блок-постах і нічого не будемо робити. Він ще пообіцяв, що через пів року буде амністія, судимості знімуть. Ми й повірили”, — розповідає полонений.

На початку служби Патрушева справді на передову не кинули, але в місце, де він перебував, прилетіла міна, він дістав поранення в плече і був госпіталізований. Попри те, що руку він так і не зміг підіймати, його знову відправили на фронт. “Вагнерівець” потрапив під обстріл і отримав поранення в ногу. Знову був госпіталь, після якого його відправили в Бахмут.

“Нас викидають чотири людини біля евакуації та дають одного провідника. Кажуть, підете лісосмугою, заберете 300-го і принесете на переїзд залізниці. Ми до пораненого і не дійшли: почався мінометний удар, я в бліндаж стрибнув і прямо в бліндаж прилетіла міна, і мене знову поранило в ногу”, — розповідає Патрушев.

Чотири дні “вагнерівець” провів у бліндажі, його так ніхто і не забрав.

“Про мене всі забули. Командування взагалі ні про що, паршиве: до нас ставиться воно грубо”, — скаржиться він.

Полонений закликає своїх земляків не йти воювати в Україну.

“Тут — пекло. Не треба сюди йти. Тут у вас дорога буде в один кінець. Тут люди воюють за свою землю, а ми тут зайві. Дай Боже, я повернуся додому. Якщо хтось буде збиратися, я буду йому кричати: “Ти дурень, не треба сюди йти, взагалі не треба”. Коли я йшов за 300-м у ту лісопосадку, я бачив, скільки там наших 200-х лежить”, — заявив він.

Полонений звернувся до Путіна і ще раз наголосив, що росіянам не варто лізти до українців. Він упевнений, що Путіну українців не знищити — нація існуватиме, бо народ згуртований.

Читайте також: Операції зі здачі в полон для військовослужбовців РФ проводяться кожні 2 дні — подробиці роботи проєкту “Хочу жити” (ВІДЕО)

Нагадаємо, російський військовополонений заявив, що більшість росіян не розуміють, за що вони воюють в Україні та усвідомлюють — вони тут окупанти, а не визволителі.

Прямий ефір