Українських журналістів закликали утриматись від поїздок до Білорусі

Фото Державний прикордонний комітет Білорусі

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба та міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко рішуче засуджують порушення владою Республіки Білорусь прав і свобод представників медіасфери.

Про це повідомляє UATV із посиланням на сайт Мінкульту.

В заяві зазначається, що продовження утисків проти журналістів, наступ на свободу слова та життя журналістів тривають всупереч вимогам демократичного світу і міжнародним зобов’язанням Білорусі.

“Узурпуючи білоруський інформаційний простір, Мінськ умисно і безпринципно намагається встановити тотальний інформаційний контроль і наповнювати його виключно провладною пропагандою, чому не може бути місця в сучасному світі”, – наголошують у заяві.

З огляду на загрозу та непередбачуваність дій влади Білорусі, Кулеба та Ткаченко закликають українських журналістів, представників правозахисних організацій, громадських активістів утриматись від поїздок до цієї країни.

“Вимагаємо від білоруської влади негайно звільнити Романа Протасевича та інших політичних в’язнів, припинити репресії проти незалежних засобів масової інформації та відновити повагу до прав і свобод людини”, – йдеться в заяві міністрів.

Читайте також: Влада Білорусі перетнула чергову “червону лінію”, – Кулеба (ВІДЕО)

Нагадаємо, що Україна з 26 травня припиняє авіасполучення з Білоруссю.

Прямий ефір