Українські захисники не збираються відходити з Кринок, а у росіян просто сезон “м’ясних штурмів”, — Гуменюк

Карта війни 28.02.2024. Скріншот: deepstatemap.live

У селі Кринки на лівому березі річки Дніпро в Херсонській області тривають “м’ясні штурми” з боку російських окупаційних військ без застосування бронетехніки. Разом із цим українські захисники міцно утримують позиції. Про це сьогодні, 28 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомила начальниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк.

“Ми не збираємося відходити, у нас досить надійні позиції на плацдармах, ми укріпилися там, попри те, що ворог дійсно в абсолютно варварський спосіб фактично зрівняв із землею населений пункт Кринки. Проте ми закріпилися там і можемо говорити про наші безумовні успіхи, тому що саме на тлі заяви, яку поспішили зробити окупанти, вони самі ж для себе мали великі іміджеві втрати”, — сказала вона.

Оскільки, уточнила Гуменюк, навіть російські військові блогери серйозно розкритикували поспішні заяви міністра оборони РФ Сергія Шойгу в абсолютно неправдоподібних умовах.

“Починаючи від встановлення прапора і втечі в інший бік, закінчуючи тим, що наступного ж дня довелося пояснювати, чиї позиції тоді штурмувалися на плацдармі. Оскільки штурми тривали. І станом на сьогодні, за попередню бойову добу ворог зібрав сили тільки на одну штурмову спробу. Це до 30 окупантів, які у складі трьох груп по 10 осіб намагалися з різних боків підійти до Кринок”, — каже начальниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони Півдня.

Щодо логістичних можливостей Сил оборони України, то вона нагадала, що у воїнів за спиною річка Дніпро.

“Усім зрозуміло, що коли в тебе за спиною Дніпро, з логістикою не дуже все добре. А в окупантів при тому, що в них за спиною суходоли і є можливості відходу і на обладнані позиції, проте невикористання в штурмах бронетехніки в них триває як командирське ембарго. Тобто їм заборонено використовувати техніку, тому що вони її безповоротно втрачають. І при тому, що в них є ресурс, який можна підтягувати, вони її все одно економлять. Зараз у них просто сезон “м’ясних штурмів”, — підсумувала Наталія Гуменюк.

Читайте також: Путіну потрібні перемоги, тому вигадали міф про взяття Кринок, — Юсов

Нагадаємо, раніше Гуменюк розповіла, що російські окупаційні війська продовжують штурмувати Кринки Херсонської області, зазнають великих втрат і відходять назад. Вони продовжують суто “м’ясні штурми” прокладеними маршрутами з трьох напрямків.

Прямий ефір