Українська сторона активно працює над тим, щоб залучити Китай до Глобального саміту миру, — Плаксієнко-Бутирська

Наталія Плаксієнко-Бутирська. Фото: media.az

Українська дипломатія активно працює над тим, щоб залучити Китай до Глобального саміту миру, який пройде у Швейцарії. Україні важливо залучити країни глобального Півдня, особливо Індію та Китай. Про це сьогодні, 21 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповіла експертка з питань Східної Азії, магістерка зовнішньої політики Наталія Плаксієнко-Бутирська.

“Українська сторона дуже активно працює над тим, щоб затягнути, запросити, залучити Китай до Глобального саміту за формулою миру. Україна намагається провести цей саміт із максимальною присутністю представників різних країн. Це дасть можливість продемонструвати показовість і бажання отримати мир на умовах України з боку більшості країн”, — сказала вона.

Україні важлива присутність на саміті країн глобального Півдня, а саме Індії та Китаю, підкреслила експертка.

“Якщо ми говоримо про глобальний Південь, то уявити його без Індії та Китаю неможливо. З Індією все зрозуміло, бо їхній представник брав участь у самітах радників, і їхні представники на зв’язку з Україною. То з Китаєм не все так просто, тому що після розмови телефонної [президента України Володимира Зеленського] торік із [головою КНР] Сі Цзіньпіном, яка теж відбулася під певним тиском західних країн, інших контактів на вищому рівні не було”, — пояснила вона.

Позиція Китаю щодо війни Росії проти України полягає в тому, що вони не постачають зброю Україні, тобто не підливають масло у вогонь.

“Китаю потрібно показувати, що він і тримає руку на пульсі, і активно працює з усіма сторонами. І, як Міністерство закордонних справ (МЗС) Китаю запевняє, що Китай постійно перебуває в контакті з усіма сторонами. У КНР кажуть, що вони, на відміну від Заходу, не підливають масла у вогонь, що означає — не постачаємо зброю Україні. Саме ця формула, як зупинити війну, дуже серйозно просувається і постійно озвучується Китаєм”, — пояснила китаєзнавиця.

Китай бачить ситуацію таким чином — ініціатива у війні на боці Росії, у РФ сильна економіка і влада, а в західному світі відбувається розкол, зазначила Плаксієнко-Бутирська.

“З погляду Китаю, Росія зараз перебуває в сильнішому становищі. Якщо ми почитаємо китайську пресу, то в ній Росія на полі бою тримає ініціативу. Вона сильна, у неї сильна економіка. Володимир Путін отримав знову владу, і вона непорушна. У західному таборі відбувається розкол. Для Китаю це певний шанс надати свої миротворчі посередницькі послуги”, — сказала вона.

Читайте також: За перемовини і проти санкцій: чи може Китай зіграти ключову роль у припиненні війни Росії проти України (ВІДЕО)

Прямий ефір