Україні на руку те, що РФ перекидає сили з Донбасу під Харків та Херсон: Дикий — про ситуацію на фронті

Можливостей у армії країни-агресора РФ взяти такі великі цілі, як Харків чи Миколаїв, не більше, ніж у України прямо зараз звільнити Севастополь. Таку оцінку озвучив екскомандир роти батальйону “Айдар” Євген Дикий в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UА.

“Мови не може йти про серйозний прорив або захоплення великих міст. Інше питання, а для чого тоді сил у РФ достатньо? Цілком достатньо продовжувати “асфальтовим катком” продавлювати наш фронт на Донбасі. За останніх 30 днів окупанти просунулися на 10 кілометрів, в середньому виходить 300 метрів на день.По карті — це ні про що, а на місці виглядає “вогняним валом”. На цих 300 метрах артилерія росіян на пару сотень кілометрів зносить житлову забудову вздовж усієї Донецької ділянки фронту. Потім туди заходить ворожа піхота. Тому сил у РФ, щоб далі йти випаленою землею поки що достатньо”, — сказав він.

За словами Дикого, російські окупаційні війська вирішили перекинути частину сил з єдиного відносно успішного для них напрямку до районів, де наступ буде свідомо провальним.

“Росіяни вирішили одночасно наступати на трьох ділянках фронту. Для цього перекидають частину сил з Донбасу на ділянки, де їх наступ свідомо провальний. Тобто вони послаблюють своє угруповання, де воно сяк-так просувається вперед. Можливо, перед ними поставили політичне завдання для примусу України до переговорів, тому їм необхідно терміново показати, що РФ продовжує наступати не лише на Донбасі, а й по всьому фронту. Або відбувається неправильна оцінка своїх сил. Так чи інакше, вони відтягують сили від єдиної результативної ділянки та кидають на свідомо провальні — під Харків та Херсон”, — зазначив він.

В цьому випадку, за словами експерта, Україна з РФ мають дві протилежні проблеми.

“У нас не вистачає “заліза” та боєприпасів, а у них серйозний дефіцит живої сили. Це пов’язано з тим, що РФ проводить так звану “спецоперацію”, а не веде війну. Тому не можна оголошувати загальну мобілізацію. Вони вже зараз не повністю компенсують завдані ЗСУ втрати, не кажучи вже про створення нових частин. У цій ситуації те, що вони вирішили розпочати наступ — це найкраще, що вони могли для нас зробити”, — наголосив спікер.

Дикий уточнив, що втрати у підрозділів, які наступають, у три-п’ять разів вищі, ніж у тих, хто обороняється.

“Нехай постукають чолом по нашій лінії оборони не тільки на Донбасі, а й у набагато зручніших для українських сил місцях — під Миколаєвом і Харковом. Нехай втратять ще більше непоправної живої сили й тоді говоритимемо, що, можливо, і нам настане час наступати”, — підсумував він.

https://www.youtube.com/watch?v=Dsh5DMh91_A

Нагадаємо, ексзаступник голови Генштабу ЗСУ Ігор Романенко в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA висловив упевненість, що ракети до HIMARS з дальністю 300 км вже в Україні. З їхньою появою на фронті росіянам доведеться відвести вразливі склади БК на таку ж відстань.

З початку серпня з окупованих територій України виїхали понад 12000 людей — Верещук

Сейм Латвії визнав РФ державою — спонсором тероризму

Читайте також: У Маріуполі запустили масову рекламу для вербування людей до армії окупантів — Андрющенко

Прямий ефір