Україна зусиллями західних союзників зможе отримати 2024 року до 1 млн боєприпасів, — військово-політичний експерт

Снаряди 155-го калібру. Фото: ap.org

Україна зусиллями всього Заходу може отримати у 2024 році до 1 мільйона боєприпасів. Про це сьогодні, 28 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військово-політичний експерт Дмитро Снєгирьов.

Він переконаний, що повідомлення про постачання Північною Кореєю 3 млн снарядів для Російської Федерації не відповідає дійсності.

“Програма постачання з боку країн ЄС Україні на 1 млн снарядів була провалена: фактично було поставлено 30% від обіцяної кількості. Чому? Тому що ВПК країн Європи нездатний виробляти таку кількість снарядів. Як ви вважаєте, промисловості розвинених європейських країн, напевно, все-таки за своїм потенціалом вищі, ніж комуністична Корея?” — сказав Снєгірьов.

Як приклад він навів продуктивність вироблення снарядів на найбільшому заводі Rheinmetall, яка становила донедавна близько 300-400 тис. боєприпасів.

“Лише у 2024 році вони заявили про плани щодо збільшення виробництва снарядів до 800 тис. завдяки введенню виробництв нового заводу, розташованого в Іспанії. Тобто 800 тис. максимально може дати Європа. Подивімося на ВПК Сполучених Штатів Америки. До останнього часу місячний випуск артилерійських снарядів був на рівні 24 тис. на місяць. Зараз представники Пентагону заявили про збільшення випуску артилерійських снарядів до рівня 60 тис. на місяць. Тобто за 2023 рік весь ВПК Сполучених Штатів Америки випускав близько 300 тис. артилерійських снарядів. Звідки у комуністичної Кореї взялося 3 млн снарядів? Це відвертий фейк”, — заявив Снєгирьов.

Експерт наголосив, що питання невиконання поставок артилерійських снарядів Україні з боку європейських партнерів пов’язане з відсутністю їх на складах. За його словами, зараз це буде компенсовано завдяки введенню нових виробничих потужностей німецького оборонного концерну Rheinmetall. Крім того, Снєгирьов нагадав, що норвезько-фінська компанія з виробництва боєприпасів Nammo Lapua цього року збільшить випуск своєї продукції, і її частина піде для потреб України.

“Плюс Південна Корея уклала договір зі Сполученими Штатами на поставку 500 тис. снарядів, які будуть потім переправлені відповідно Україні. Ну, і пропозиція Чехії про викуп 800 тис. снарядів, які вже підтверджено грошовими, скажімо так, гарантіями з боку Канади, з боку Франції та з боку Німеччини. Тому, я думаю, до 1 млн снарядів на 2024 рік ми все-таки вийдемо. Але ще раз підкреслю, 1 млн снарядів — зусиллями всього Заходу, з їхніми потужностями економіки і, відповідно, військово-промислового комплексу. І тут нас намагаються переконати в наявності 3 млн снарядів у КНДР”, — сказав Снєгирьов.

Читайте також: Кулеба закликав заборонити експорт боєприпасів із Європи: розбір політолога

Нагадаємо, країни-партнери України з Європейського Союзу пропонують закуповувати боєприпаси для України по всьому світу, щоб вони якомога швидше потрапили на лінію фронту.

Прямий ефір