Військова підтримка України: в ЄС вимагають без вагань приймати рішення (ВІДЕО)

Прапори Євросоюзу та України. Фото: gettyimages.com

Країни-партнери України з Європейського Союзу пропонують закуповувати боєприпаси для України в усьому світі, щоб вони якнайшвидше потрапили на лінію фронту. Раніше чиновники ЄС більше говорили про збільшення власного виробництва, тепер закликають негайно шукати снаряди для України в третіх країнах, передає FREEДОМ.

Міністри закордонних справ одразу кількох країн Європейського Союзу закликають негайно закупити необхідну зброю та снаряди для України. Такі заяви було зроблено сьогодні у Брюсселі під час зустрічі міністрів закордонних справ ЄС.

“Однозначно Україні терміново потрібні боєприпаси. Давайте розуміти це як заклик до міжнародної спільноти та європейських країн бути дуже ефективними та гнучкими у пошуку способів закупівлі цих боєприпасів, які Україні терміново необхідні для захисту від Росії”, — заявив міністр закордонних справ Чехії Ян Липавський.

Свого колегу підтримав і міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс.

“Якщо ми не усвідомимо цієї нової реальності, якщо ми не візьмемося за руки і не знайдемо рішення, яке було б новим, креативним і змінило б поле битви, на жаль, я не думаю, що ми почуємо багато хороших новин у майбутньому. Це моє головне послання сьогодні”, — заявив міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс.

Про необхідність терміново забезпечити Україну снарядами у суботу, 17 лютого, заявив президент України Володимир Зеленський, виступаючи на Мюнхенській конференції безпеки.

“Ми можемо повертати нашу землю. І Путін може програвати. І це вже неодноразово було на полі бою. Наші дії обмежені достатністю та далекобійністю нашої сили. Тобто тим, що залежить не від нас. І ситуація в Авдіївці підтверджує це. На жаль, утримання України у штучних дефіцитах зброї, зокрема у дефіциті артилерії та далекобійності, дозволяє Путіну адаптуватися до наявної інтенсивності війни. Це самоослаблення демократії з часом нівелює досягнуті нами спільні успіхи”, — сказав Зеленський.

Реакція Європейського Союзу не забарилася. Європейські дипломати та політики шукають рішення. Данія заявила про передачу всієї своєї артилерії для України.

“Україна зараз просить амуніцію та артилерію. Ми в Данії вирішили передати Україні всю артилерію, яку маємо. Тому, даруйте, друзі, але в Європі є запаси амуніції на складах, це не лише питання виробництва. Країни Європи мають зброю, боєприпаси та системи ППО, які зараз не використовуються, і які ми повинні поставити в Україну”, — зазначила прем’єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен.

Прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас в інтерв’ю Bloomberg запропонувала випуск єврооблігацій на суму 100 мільярдів євро для стимулювання Європейської оборонної промисловості. А президент Чехії Петр Павел заявив, що для України за межами Європейського Союзу можна купити 800 тисяч снарядів, які можна доставити дуже швидко, але ці покупки мають профінансувати союзники. Крім закупівлі снарядів, міністри обговорюють ухвалення 13-го пакету санкцій проти Росії.

У березні минулого року Європейська Рада оголосила про намір передати Україні 1 млн снарядів протягом наступних 12 місяців. За останніми даними Верховного представника Європейського Союзу із закордонних справ та політики безпеки Жозепа Борреля, це завдання виконано на 52 відсотки та Україна отримала 520 тисяч снарядів. Боррель наголосив, що за рік виробничі потужності ЄС зросли на 40 відсотків, проте не всі країни поспішають розміщувати замовлення.

“Ми у Європейському оборонному агентстві уклали 60 різних рамкових контрактів для розміщення замовлень у галузі, і у галузі є потужності. Є вільні потужності. 60 рамкових контрактів може бути використано будь-якими державами-членами, які хочуть збільшити постачання боєприпасів в Україну. Якщо є інше джерело постачання, краще, дешевше і швидше. Я казав, що країнам-членам — користуються. Без проблем”, — сказав Боррель.

Ще одна проблема — це експорт озброєнь із Європейського Союзу за старими контрактами. Боррель закликає країни змінити пріоритети та перенаправити поставки.

“Я б не думала, що можуть бути якісь перешкоди для того, щоб купувати амуніцію в інших країнах, не в Європейському Союзі. Як Нідерланди ми завжди шукаємо будь-які можливості, якщо ми бачимо їх. Наш міністр оборони шукає будь-якої можливості, щоб купити амуніцію для України, і я хвалю Данію за її вчинок”, — додала міністерка закордонних справ Нідерландів Ханке Брюїнс.

Також під час зустрічі міністрів звучали заклики збільшити фінансування Європейського фонду миру.

Читайте також: Немає такого злочину проти людяності й життя, який ще не скоїла Росія, — Зеленський звернувся до Гельсінської комісії 

Прямий ефір