Кулеба закликав заборонити експорт боєприпасів із Європи: розбір політолога

Дмитро Левусь. Скриншот: uatv.ua

Україна розраховує на боєприпаси від Євросоюзу, тому пропозиція глави МЗС Дмитра Кулеби про те, що ЄС має постачати снаряди лише Україні, є дуже логічною. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив політолог-міжнародник, директор Центру громадських досліджень “Український меридіан” Дмитро Левусь.

“Слова Кулеби несподіванкою не були, в європейських інституціях Україна сприймається вже як частина Європи, зокрема у військовому плануванні. Було просто конкретизовано формулювання щодо абсолютно конкретного питання — щодо постачання боєприпасів. І в цьому конкретному випадку це була абсолютно правильна дія”, — вважає політолог.

Левусь наголосив, що українській дипломатії та Україні загалом потрібно розширювати вплив, з європейським суспільством треба говорити на всіх рівнях. А задля постачання озброєнь необхідно розширювати контакти.

“Українська дипломатія вже досить категорична у цих питаннях. Нам слід розширювати вплив на всіх рівнях. Тобто і громадські організації за своєю лінією мають говорити, і люди. І, загалом, весь цей контакт має бути налаштований на все суспільство Європи… Має бути посилення ще й роботи з політичними партіями, з виборцями Європи, щоб вони чинили тиск на своїх політиків. Наприклад, робота з Бундестагом велася постійно. І, зрештою, Бундестаг ухвалив рішення про необхідність передачі Україні далекобійних систем”, — сказав гість ефіру.

Політолог-міжнародник також зазначив, що відбулися зміни у європейській бюрократії.

“Де ця бюрократія залишається досить неповороткою, то включаються інші механізми, як ініціативи різних країн. Тому Україні в цьому випадку потрібно бути активнішою у плані подання ідей”, — вважає політолог.

Читайте також: Забезпечення ЗСУ снарядами: Київ запропонував передавати боєприпаси з ЄС лише в Україну (ВІДЕО)

Прямий ефір