Україна та партнери обговорюють із Китаєм можливі дії щодо схиляння РФ до справедливого миру, — Плаксієнко-Бутирська

Наталія Плаксієнко-Бутирська. Фото: media.az

Україна та партнери обговорюють із Китаєм можливі дії щодо схиляння Росії до припинення війни. Про це сьогодні, 29 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповіла експертка з питань Східної Азії, магістр зовнішньої політики Наталія Плаксієнко-Бутирська.

Вона зазначила, що Китай офіційно наголошує на своїй “нейтральності”, однак китайська позиція дуже близька до бачення Росії, й за “китайською нейтральністю” проглядається “проросійська нейтральність”.

“Те, що стосується просування українських умов миру, української формули миру, звісно, Росія не сприймає будь-які пункти, які представила Україна, тому що там ідеться про те, щоб залишити території України тощо. Це абсолютно розходиться з тим баченням, яке в Москві. І про це, природно, своїм китайським партнерам неодноразово говорили росіяни. І Китай намагається тепер посадити дві сторони за стіл переговорів абсолютно в іншому форматі. Тому що формула миру — це все-таки про Україну, це все-таки про мир, який бачить Україна як країна, на яку Росія напала. І це про справедливий мир, про який у Росії дійсно говорити не хочуть”, — сказала Плаксієнко-Бутирська.

Вона звернула увагу, що Китай також говорить й про те, що потрібна можливість обговорювати різні мирні пропозиції.

“Не виключено, що в такий спосіб Китай намагається нав’язати альтернативу, де в нього буде можливість бути й миротворцем, й стороною, яка контактує з усіма: і з Росією, і з Україною, і з Заходом, і яка між справою також і пропонує як альтернативу, можливо, і свій варіант, свій план. Тим більше він у них є й лежить на столі”, — сказала експертка.

На її думку, дії Китаю на сьогодні виглядають деструктивно щодо того, як українська сторона бачить саміт миру в Швейцарії.

“І на сьогодні ми бачимо велику дипломатичну роботу і з боку українських дипломатів, української влади, яка намагається переконати Китай взяти участь саме в нашому саміті миру без присутності Росії. І над цим працюють також наші партнери із західних країн, які під час візиту обговорюють і можливість участі, і конструктивні дії Китаю, тому що близькість до Росії він міг би використати для того, щоб принести мир Україні”, — сказала Плаксієнко-Бутирська.

Вона додала, що робота спрямована на те, щоб знайти для Китаю такі вагомі аргументи, які переконають його виступити на боці України.

Читайте також: Для КНР важливо координувати дії Росії, яка ламає існуючий світопорядок, — Осипенко

Раніше кандидат економічних наук, експерт Української асоціації китаєзнавців Дмитро Єфремов розповів, що Китай не має наміру визнавати наявність якихось інструментів або можливостей чинити тиск на Російську Федерацію.

Прямий ефір