Україна стала обличчям США у протистоянні російській агресії, – Жданов

Україна стала обличчям США у боротьбі з російською агресією, тому Штати не дозволять програти у цьому протистоянні.

Про це у програмі “Інформдень” телеканалу UA заявив військовий експерт Олег Жданов.

“Україна на сьогодні – це головний інструмент у стримуванні військової машини Російської Федерації. І ми вже стали якимось, я б сказав, престижем Заходу, особливо Сполучених Штатів та їхніх партнерів. Не говорю про союзників по НАТО, оскільки там немає єдиного розуміння цього питання. Ми стали обличчям. І США просто не можуть дозволити нам програти”, – заявив він.

Зважаючи на те, що Росія відмовляється сідати за стіл переговорів з Україною, перемовну місію з Кремлем взяли на себе західні партнери.

“Наші інтереси сьогодні представляють наші партнери – США насамперед. І тому якщо під час переговорів з Росією будуть якісь новини про домовленості, то ми почуємо їх із вуст представників Сполучених Штатів. А обміни думками, обмін позиціями, які відбуваються між нами та нашими партнерами, свідчать про те, що вони розуміють ситуацію, вони підтримують нашу позицію і вони боротимуться за неї”, – сказав Жданов.

На тлі підтримки з боку США Україні варто розширювати спектр країн-союзників. З цього боку потрібно скористатися пропозицією президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана щодо посередництва у врегулюванні конфлікту між Москвою та Києвом, вважає експерт.

“Якщо стукати в усі двері, якісь із них можуть відчинитися. Тому нам просто потрібно використовувати ці пропозиції й не нехтувати ними. Може вистрілити будь-яка пропозиція”, – резюмував Жданов.

Раніше експерт спрогнозував терміни вторгнення Росії до України.

Читайте також: Путін може розпочати повномасштабну війну з Україною, але росіяни не хочуть втрат, – Гозман

Прямий ефір