Путін може розпочати повномасштабну війну з Україною, але росіяни не хочуть втрат, – Гозман

Фото АР

Глава РФ Володимир Путін може розпочати повномасштабну війну з Україною, хоча побоюється значних людських втрат, які неможливо буде приховати. Крім того, пересічні росіяни також не бажають війни з Україною.

Таку думку в програмі “Топшоу” телеканалу UA висловив російський опозиційний політик Леонід Гозман.

“Росіяни війни не хочуть. На жаль, справді дуже багато росіян не люблять Україну, пропаганда зробила свою справу. І це, коли вся ця “мара” мине, треба буде не один рік виправляти, звичайно. Я сподіваюся, що це буде колись виправлено. Але війни з вами вони не хочуть”, – наголосив він.

Водночас це не може бути сигналом про безпеку для України, оскільки Росія прагне протистояння з НАТО, використовуючи заразом українське питання.

“Але я не став би заспокоювати себе цим. І вам би не радив заспокоюватися. Річ у тім, що, по-перше, президент Путін ухвалює рішення одноосібно. І він може ухвалити рішення незалежно від того, що думають люди. По-друге, на запитання, з ким ми воюємо, я відразу скажу: “воюватимемо з американцями”. Це “НАТО все влаштувало, це НАТО завезло до вас хімічну зброю, це НАТО ще щось зробило” тощо. Тобто пояснення війни можливі”, – пояснив російський опозиціонер.

На його думку, президент РФ Володимир Путін побоюється великої кількості загиблих росіян у разі повномасштабного вторгнення Росії до України, і у зв’язку із цим – невдоволення з боку громадян РФ, але може розпочати війну, будучи впевненим у нібито непереможності російської армії.

“Чого боїться і чого намагається уникнути Володимир Путін – це великої кількості жертв. Не з гуманності, а тому, що якщо до домівок його виборців піде “вантаж 200″, труни, то думаю, що люди йому цього не пробачать. Але, оскільки у нас авторитарна політична система, то він може повірити (а він хоче в це повірити) у те, що його армія легко розіб’є вашу армію, без зусиль, без втрат. Ось якщо він у це повірить – він почне війну, на жаль”, – продовжив Гозман.

Тим часом звичайні росіяни не хочуть збройного конфлікту з Україною та загибелі людей, яку він принесе.

“Люди війни не хочуть. Якщо їм вдасться воювати лише контрактниками, якщо вдасться воювати з відносно невеликими втратами, народ до цього поставиться досить спокійно, на жаль. Я повинен це сказати. Якщо втрати будуть, то за багатьма ознаками цілком очевидно, що люди будуть вкрай незадоволені. Це не означає, що у нас тисячі людей вийдуть на вулицю. У нас опозиція розгромлена, у нас за поодинокий плакат садять до в’язниці. Загалом у нас інше життя тепер. Я брав участь у маршах проти війни з Україною, які були на початку війни, але зараз такі марші неможливі, зрозуміло. Але опір, такий глухий опір, безумовно, буде. Люди не хочуть війни”, – сказав російський опозиційний політик.

Незважаючи на те, що з 2014 року Росія окупує частину українських територій, повномасштабна війна між РФ та Україною загрожує значно більшими втратами, уточнив Гозман.

“Я хочу зауважити різницю між тим, що може статися, якщо наша влада почне нову повномасштабну військову операцію в Україні. Я чудово розумію, що війна триває вже 8 років. Зрозуміло, впродовж 8 років моя країна окупує частину вашої території. Але тоді це були відносно невеликі втрати, їх вдавалося приховувати. Коли на вашій території на Донбасі гинули наші військовослужбовці, то ці втрати намагалися приховувати. Сім’ї підкуповували, їм давали гроші для того, щоб вони мовчали, ховали мало не в безіменних могилах, взагалі якісь огидні речі відбувалися. Саме тому, що влада боїться опору”, – наголосив він.

Росія не визнає українського суверенітету, прагнучи підпорядкувати собі Україну.

“Конфлікт російського керівництва з Україною пов’язаний не з вашим потенційним вступом до НАТО, цього я вам, до речі, щиро бажаю, а ще з якимись речами. Він пов’язаний із тим, що російське керівництво не хоче, не може визнати вас як незалежну країну. Ви для них не існуєте. Ви для них – не країна, на жаль. І міністр закордонних справ Лавров почав говорити останніми днями про території, які залишилися “безгосподарними” після розпаду Радянського Союзу. Ви теж – “безгосподарна” територія. Вони вимагають від вас відмови від незалежності, щоб ви повернулися до васального статусу. Оскільки ви не повернетеся, то ситуація, звичайно, вкрай важка, і я не розслаблявся б”, – підсумував Гозман.

Раніше експерт спрогнозував терміни вторгнення Росії до України.

Читайте також: Нарощування військ на кордонах України дасть змогу Путіну напасти в “короткі терміни”, – Блінкен

Прямий ефір