Україна пропонує Європі створити на базі власних ПСГ міжнародний газовий фонд, – Галущенко

Фото Укрінформ

Україна пропонує європейським партнерам створити спільний міжнародний газовий фонд на базі власних сховищ газу (ПСГ).

Про це повідомляється в пресрелізі Міністерства енергетики з посиланням на виступ міністра Германа Галущенка під час онлайндискусії Talks Geopolitics, організованої Центром європейської політики (EPC), пише UA.

У документі описали пропозицію України, де сказано, що має бути сформований газовий запас, який зберігатиметься в українських газосховищах.

“А учасники фонду матимуть доступ до газового запасу у кризових ситуаціях. Створення фонду передбачено в межах запропонованої Україною концепції регіонального партнерства з енергетичної безпеки (Regional energy security partnership, RESP) у середньостроковій перспективі”, – йдеться в повідомленні.

Концепція також передбачає забезпечення додаткових потоків газу в район Баумгартена українським маршрутом цієї зими, а також розробку в довгостроковій перспективі комерційно привабливих умов для постачання газу з додаткових джерел у район Баумгартена, зокрема для заповнення резервних сховищ.

На думку Галущенка, об’єднання зусиль України та Європи допоможе “також створити гнучкий і зручний для споживачів ринок, який не зможе бути предметом маніпуляцій”.

До слова, масштабна президентська програма з енергомодернізації стартує в Україні наступного року.

Читайте також: Шмигаль: Кораблі з вугіллям прибудуть в Україну в листопаді-грудні

Прямий ефір