Повітряні сили України отримали перший тренажер винищувача F-16

Винищувач F-16. Фото: lockheedmartin.com

Україна отримала перший авіатренажер винищувача F-16. Його передала Чехія одній із бригад тактичної авіації. Про це заявив командувач Повітряних сил Збройних сил України (ПС ЗСУ) Микола Олещук, інформує FREEДОМ.

Командувач подякував союзникам і наголосив, що крім самих винищувачів, потрібна потужна навчальна база для молодих льотчиків.

Основний модуль тренажера вже тестують і готують до використання.

“Це не симулятор, це повноцінний авіаційний тренажер із реальною кабіною літака F-16. Льотчик може відчути, де важелі управління, що він бачить у польоті, які сигнали проходять… Виконуємо зліт, прохід за маршрутом, вихід на ціль і застосування нашого озброєння. У нас є ракети класу “повітря-повітря” і зараз пробуємо використовувати пошук цілі, захоплення цієї цілі та пуски ракет”, повідомив представник Командування підготовки ПС ЗСУ Олександр Дяків.

Нагадаємо, в межах авіаційної коаліції Україна очікує на постачання F-16 від Норвегії, Данії, Нідерландів і Бельгії.

За даними західних ЗМІ, перші винищувачі передадуть уже цього літа. А поки що в низці країн триває навчання українських пілотів.

Читайте також: “Ми багато тренуємося, літаємо і готуємося до завдань”: як українські пілоти навчаються керувати F-16 за кордоном (ВІДЕО)

Раніше експерт з питань розвитку авіаційного ринку Богдан Долінце зазначив, що перша партія винищувачів F-16 для України включатиме кілька ескадрилій.

Прямий ефір