Між іранськими далекобійними ударними дронами-камікадзе типу Shahed-131/136 (“Шахед”), які у РФ перейменували на “Герань”, та їхніми українськими аналогами багато відмінних моментів, які дають змогу говорити про те, що в Україні розвивається своя лінійка і свій функціонал для застосування таких засобів ураження. Про це сьогодні, 27 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.
Так він прокоментував інформацію, що Україна наростила виробництво дронів. За словами міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Олександра Камишина, ми вже наздогнали РФ з виробництва аналогів Shahed.
“Це українські дрони насамперед. Те, що проводяться аналогії, я не зовсім згоден, оскільки Shahed є аналогом, копією ізраїльського Hero. Аналогічно можна говорити про багато інших розробок таких засобів ураження в країнах-ізгоях, які обмежені у своїх власних технічних і технологічних розробках”, — сказав Коваленко.
Як пояснив оглядач, в українській версії виробники використовують технології західного зразка.
“Які значною мірою підвищують, наприклад, стійкість наших дронів до радіоелектронної боротьби з боку російських засобів протиповітряної оборони. Дозволяють зберігати досить стійкий зв’язок на великих відстанях. У той час, як, наприклад, дрони-камікадзе Shahed-136 на великих дистанціях діють за координатами, тобто в реальному часі управління не здійснюється”, — розповів Олександр Коваленко.
Читайте також:
- Технологія рою, штучний інтелект і Skyranger R70 — про особливості дронів від західних партнерів розповів експерт
- FPV-дрони й безпілотники-камікадзе забезпечують 30-40% знищення російських танків в Україні, — військовий експерт
- Україна почала створювати новий вид збройних сил, що дає змогу боротися з ворогом у високотехнологічний спосіб, — експерт
- Українська система “Покрова” дає змогу зменшувати точність російських ракет і БпЛА на 40%, — Храпчинський
- Ройові безпілотники для фронту — Україна отримає нову технологію від Великої Британії та США (ВІДЕО)
- Українські розробники створили БпЛА, які долітають глибоко в Росію, ведуть розвідку і доповідають про виконані операції, — Храпчинський
Нагадаємо, коаліція дронів офіційно стартувала. Про початок роботи міжнародної платформи повідомив міністр оборони України Рустем Умєров. Він подякував Латвії та Великій Британії за важливу ініціативу. 15 лютого уряд Сполученого Королівства повідомив, що разом із Латвією очолить коаліцію безпілотників. Союзники планують надати Україні тисячі дронів на 250 млн дол. Про намір передати безпілотники ЗСУ заявили й країни поза коаліцією.