Українські розробники створили БпЛА, які долітають глибоко в Росію, ведуть розвідку і доповідають про виконані операції, — Храпчинський

Український захисник. Фото: navy.mil.gov.ua

Сучасні технологічні рішення дадуть змогу Україні не просто отримати перевагу на полі бою, а й стати лідером у виробництві новітніх дронів. Кожен БпЛА по-своєму корисний на фронті: для виконання різних завдань Україна виробляє сама й отримує узгоджені моделі від західних партнерів. Про це сьогодні, 21 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів експерт у сфері авіації, заступник генерального директора компанії з виробництва засобів радіоелектронної боротьби Анатолій Храпчинський.

Він зазначив, що не існує якогось виду озброєння, яке може зробити колосальні зміни. Кожне озброєння важливе на полі бою. Так само можна говорити і про дрони.

“Є різні види дронів, які працюють на близьких відстанях — до 40 км — і здійснюють або знищення безпосередньо, як камікадзе, або скидають вибухівку на позиції. Також можна говорити і про необхідність дронів, які можуть доставляти вибухівку на відстань 1200 км. Дрони, які можуть проводити аеророзвідку на відстані 2,5 тис. км, залітаючи глибоко в тил ворога”, — сказав Храпчинський.

За словами експерта, Україна володіє практично всім спектром таких БпЛА і активно їх використовує.

“І два роки активних бойових дій дали змогу значно збільшити ці можливості завдяки тому, що навіть наші західні партнери нам забороняли, припустимо, використовувати їхнє озброєння проти території Росії. Тут слід зазначити, що наші розробники змогли створити такі БпЛА, які долітають глибоко в Росію на 1200 км, ведуть розвідку і доповідають про виконані операції. Тому складно сказати, який із дронів найкраще підходить або працює. У кожного дрона є своє завдання, з яким він відмінно справляється. І дуже важливо, що більшість цих дронів було вироблено в Україні”, — каже він.

Також експерт акцентував, що створення Сил безпілотних систем допомагає створити нову філософію Збройних сил України.

“Тому що, припустімо, навіть я, як колишній офіцер, який навчався у військовому виші, нас вчили воювати зброєю, вбивати, принести себе в жертву в ім’я перемоги. Тут ми вже отримуємо у своє підпорядкування роботизовану техніку, яку ми можемо використовувати, і, розуміючи ризики, всі пріоритети, можемо нею жертвувати, не жертвуючи особовим складом. І тут уже ми говоримо про високотехнологічну війну і нову філософію, підхід до розв’язання бойових дій. Тому створено новий підрозділ, через який, найімовірніше, було б правильно зробити реформу Збройних сил, яка значно посилиться завдяки високим технологіям”, — пояснив Храпчинський.

Українські виробники перебувають у постійному діалозі з Міністерством оборони. Говорять як напряму з відомством, так і з окремими підрозділами.

“Тому розуміємо ті області, в яких потрібно нам посилювати або робити якісь регенерації, інші знаходити рішення, щоб бути більш корисними на полі бою. І точно так само відбувається спілкування між нашими західними партнерами і нами. Є платформи для спілкування, на яких на брейнштормах обговорюється необхідність технологій, які більш активні, ефективні на полі бою. Тому можемо говорити, що більшість дронів, які зараз постачатимуться, вже раніше обумовлені і будуть корисні на полі бою”, — резюмував Анатолій Храпчинський.

Читайте також: Україна почала створювати новий вид збройних сил, що дає змогу боротися з ворогом у високотехнологічний спосіб, — експерт

Нагадаємо, Коаліція дронів офіційно стартувала. Про початок роботи міжнародної платформи повідомив міністр оборони України Рустем Умєров. Він подякував Латвії та Великій Британії за важливу ініціативу. 15 лютого уряд Сполученого Королівства повідомив, що разом із Латвією очолить коаліцію безпілотників. Союзники планують надати Україні тисячі дронів на 250 млн дол. Про намір передати безпілотники ЗСУ заявили й країни поза коаліцією.

Читайте також: Українська система “Покрова” дає змогу зменшувати точність російських ракет і БпЛА на 40%, — Храпчинський

Прямий ефір