Україна має право на удари по РФ західною зброєю, — канцлер Австрії

Карл Неххамер. Фото: reuters.com

Україна має право атакувати територію Російської Федерації із західного озброєння. Якщо Європа дасть слабину, то російські генерали можуть піти далі. Таку заяву зробив канцлер Австрії Карл Нехаммер в інтерв’ю виданню Neue Zürcher Zeitung, прокоментувавши заяву міністра оборони Австрії Клаудії Таннер про те, що країни Заходу переходять “червону межу”, коли дозволяють Україні атакувати територію РФ з власних озброєнь, інформує FREEДOM.

Канцлер Австрії вважає, що це превентивний захід, який має зупинити Росію від розширення своєї агресії.

“Ця дискусія йде в неправильному політичному напрямку, і дуже шкода, що акцент ставиться саме на цьому. Згідно з міжнародним правом, такі напади на Росію допустимі. Якщо Москва припинить агресію, військова допомога автоматично скоротиться. Якщо європейці поступляться, це може спонукати російських генералів піти ще далі, ніж вони вже роблять”, — заявив Нехаммер.

Він також зазначив, що хоча Австрія займає нейтральну позицію, вона підтримує зовнішню політику Європейського Союзу, а також солідарна в питаннях санкцій проти Росії та надання фінансової допомоги Україні.

Читайте також: ЗС РФ загрузли в Харківській області. Росія вже відчуває удари західною зброєю

Нагадаємо, за право України бити по російських позиціях і об’єктах виступають Велика Британія, Данія, Чехія, Франція, Німеччина, Нідерланди, Естонія, Латвія, Литва, Канада, Фінляндія, Польща, Швеція і Норвегія. Пізніше заборону на такі атаки зняли і Сполучені Штати Америки. Відомо, що це вже дало змогу зменшити інтенсивність обстрілів Харкова.

Прямий ефір