Україна і Туреччина працюють над 30 проєктами в оборонній сфері

Фото Укрінформ

За останні чотири роки кількість спільних проєктів України і Туреччини в оборонній сфері перевищила 30.

Про це повідомляє UA з посиланням на Укрінформ.

“За останні 4-5 років кількість угод та контрактів між Україною та Туреччиною зросла в рази. Це домовленості між сусідніми та дружніми країнами, з високим рівнем довіри стратегічного партнерства, які несуть взаємну вигоду обом країнам. За останні 4 роки ми збільшили кількість спільних проєктів і зараз їх понад 30. Загальний товарообіг досягає 5 млрд доларів, 1 млрд з яких – це оборонні контракти, підписані за останні 3-4 роки. Ми рухаємося в бік спільних бізнес-моделей”, – сказав технічний директор Baykar Makina Халюк Байрактар в ході панелі про українсько-турецьку оборонну співпрацю в рамках виставки SAHA Expo у Стамбулі.

Він також зазначив, що ще 20 років тому в Туреччині було близько 17 компаній в оборонній сфері, зараз це понад 1,7 тис. компаній, а кількість проєктів зросла із 60 до 750.

Посол України в Туреччині Василь Боднар наголосив на тому, що “Україна та Туреччина не просто дві країни, які продають один одному продукцію, а країни, які ведуть бізнес разом і працюють над зміцненням обох країн в оборонній сфері”.

“Наше стратегічне партнерство грунтується на довірі та політичному діалозі між нашими президентами, практичним локомотивом якого є співпраця в оборонній сфері. Ми прагнемо додати нових вимірів у нашу співпрацю, використовуючи весь чинний потенціал. Я чітко бачу це на цій виставці. Також ми працюємо не лише у вимірі інтересів двох країн, а й для третіх ринків, виступаючи з новими позитивними ініціативами”, – сказав Боднар.

Дипломат позитивно оцінив підписані в рамках SAHA Expo нові контракти між українськими підприємствами “Івченко-прогрес”, “Мотор Січ” та Baykar Makina, висловивши сподівання, що кількість контрактів зростатиме.

Нагадаємо, Україна планує налагодити повномасштабне виробництво бойових безпілотників Bayraktar для власних Збройних сил та експорту за кордон.

Читайте також: Для чого потрібні безпілотники українській армії: “5 вопросов” із генерал-лейтенантом ЗСУ Ігорем Романенком

Прямий ефір